В Узбекистані розпочалося дострокове голосування на виборах президента

24 Листопада 2016, 09:28

В Узбекистані 24 листопада розпочалось дострокове голосування на президентських виборах, яке триватиме до 2 грудня, повідомив представник прес-служби ЦВК республіки.

"Згідно із законодавством, голосування починається за десять днів до виборів і закінчується за один день до них", – сказали в прес-службі.

Там пояснили, що виборець, який не має можливості в день виборів перебувати за місцем свого проживання, має право на дострокове голосування.

Для здійснення дострокового голосування виборець на підставі заяви із зазначенням причини відсутності (відпустка, відрядження, виїзд за кордон і т.п.) отримує у дільничної виборчої комісії за місцем свого проживання виборчий лист. 

Після заповнення, виборчий лист в закритому конверті відставляється дільничної виборчої комісії.

Всі чотири політичні партії, які офіційно діють в Узбекистані, зареєстрували кандидатів для участі у виборах.

Рух підприємців і ділових людей – Ліберально-демократична партія Узбекистану (УзЛіДеП) зареєструвала кандидатом в президенти в.о. глави держави Шавкат Мірзіеева, Демократична партія "Міллі тікланіш" (Національне відродження) – заступника спікера законодавчої (нижньої) палати парламенту Сарвара Отамурадова, Народно-демократична партія Узбекистану (НДПУ) і Соціал-демократична партія "Адолат" (Справедливість) – своїх лідерів Хотамжона Кетмонова і Нарімона Умарова.

Вибори президента Узбекистану відбудуться 4 грудня. Виборча кампанія розпочалася 9 вересня.

За даними ЦВК, в республіці утворено 9,381 тисяч виборчих дільниць. Очікується, що у виборах візьмуть участь 21 млн 435 тисяч громадян.

Нагадаємо, президент Узбекистану Іслам Карімов помер 2 вересня на 79-му році життя після перенесеного 27 серпня інсульту.

8 березня в.о. президента був призначений прем'єр-міністр Шавкат Мірзієєв. Карімов беззмінно очолював країну з березня 1990 року.