В усіх фракціях Європарламенту настрої щодо української влади радикалізуються

7 Червня 2012, 08:06

Про це заявив співголова парламентської асамблеї Euronest (об'єднує Європарламент і парламенти країн-учасниць Східного партнерства), євродепутат Крістіан Вігенін в ході дискусії на організованій Європарламентом і Єврокомісією конференції, де обговорювалася ситуація з дотриманням свободи слова і демократичних стандартів східними сусідами ЄС, в тому числі України, пише "Коммерсант-Украина".

"Виборці в ЄС не розуміють, чому ми так повільно просуваємося в питанні тиску на Україну. Люди вважають, що нам слід активніше вводити санкції щодо Києва", – заявив Вігенін.

Примітно, що Крістіан Вігенін – член групи соціал-демократів (СД) в ЕП, партнером якої в Україні є Партія регіонів. До цих пір в СД утримувалися від згадки про можливі санкції щодо Києва.

Вігенін зазначив, що в ЄС поки не готові застосовувати крайні заходи впливу на Україну.

"На даному етапі ми і так зробили достатньо. Ми не підписали угоду про асоціацію, хоча могли б зробити це, і це був сильний політичний сигнал",- пояснив він.

За словами євродепутата, ключовим моментом для прийняття Брюсселем рішення про подальшу стратегію стануть жовтневі парламентські вибори.

"Якщо Юлія Тимошенко та Юрій Луценко не зможуть взяти участь у виборах, буде пізно говорити тільки про "заклопотаності" Євросоюзу. Це стане достатньою причиною для ЄС, Ради Європи та ОБСЄ, щоб оголосити: вибори не є вільними і чесними. Велика кількість членів ЄС гарантовано не визнають вибори чистими за умови, що Тимошенко залишається за гратами", – заявив депутат.

Джерело видання в Європарламенті зазначило, що позицію, публічно висловлену Крістіаном Вігеніним, поділяють як більшість представників ЄП, так і керівництво інших європейських інституцій.

"Настрої радикалізуються у всіх фракціях, у тому числі у соціал-демократів. У Брюсселі все більше приходять до розуміння, що діалог з цією владою не складається. І Єврокомісія, і країни-члени роздратовані тим, що Янукович обіцяв їм одне, а робить зовсім інше.Тому все частіше звучить думка про те, що як мінімум до 2015 року (рік президентських виборів в Україні –Ред.)угодапро асоціацію не буде підписана – керівництво ЄС не хоче робити такий подарунок нинішнійукраїнськійвладі", – пояснив співрозмовник газети.

Нагадаємо, у травні лідер соціал-демократів у Європарламенті Ханнес Свобода виступив за розірвання угоди із Партією регіонів, якщо в Україні не відбудеться радикальних змін найближчим часом.