В уряду Яценюка є два варіанти дій – БПП

17 Лютого 2016, 19:37

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк повинен або запропонувати Верховній Раді новий склад уряду з новою програмою, або прийняти рішення про відставку. Про це заявив лідер фракції "Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко.

"Зараз, кажучи спортивною термінологією, м'яч на полі прем'єр-міністра. Вчора він формально втримався на своїй посаді, хоча втратив підтримку чотирьох з п'яти фракцій коаліції. Тому зараз він повинен прийняти рішення: або він запропонує парламенту якийсь новий склад уряду з якимось дуже ефективним планом дій і отримає підтримку – 226 голосів – або він зрозуміє, що уряд без підтримки парламенту є неможливим і піде у відставку. Він повинен вирішити буквально в найближчі дні для себе це питання ", – сказав Луценко журналістам в середу ввечері в Києві.

За його словами, таким чином, в уряду Яценюка є два варіанти дій: або піти у відставку і "дати можливість іншим сформувати відповідальний уряд", або домовитися з фракціями коаліції "про новий формат дій".

Лідер фракції "Блок Порошенко" зазначив, що уряд фактично не діє ще з осені минулого року. Луценко підкреслив, що уряд і прем'єр повинні усвідомити, що "вони є урядом меншості – вони не можуть проводити будь-які зміни через парламент, а значить жодна реформа не піде".

Раніше Луценко заявив, що фракція БПП не відкликатиме підписи з коаліційної угоди, однак підкреслив, що фактично коаліція розвалена.

Нагадаємо, 16 лютого парламент заслухав річний звіт Кабінету міністрів. Депутати визнали роботу уряду незадовільною, однак провалили голосування за відставку Кабміну.