В уряді зменшили прогноз зростання економіки на 2013 рік

Акценти
26 Листопада 2012, 08:29

При доопрацюванні проекту держбюджету-2013 Міністерство економічного розвитку і торгівлі рекомендувало знизити прогноз зростання економіки до 3,5%, а інфляції – з 6,9% до 5,5% (у МВФ чекають 7,4%), пише "Коммерсант-Украина".

За словами глави Мінекономрозвитку Петра Порошенка, цей прогноз зростання економіки узгоджений з МВФ.

До цих пір в уряді уникали говорити про ризики збереження низьких темпів зростання ВВП, який за січень-жовтень зріс, за різними оцінками, на 1-1,5%.

Нагадаємо, у вересні Мінфін готував проект держбюджету на 2013 рік з урахуванням очікування зростання ВВП на 4,5%. Це дозволило уряду перед парламентськими виборами пообіцяти збільшити соціальні витрати.

Однак у МВФ все ж порекомендували Кабміну переписати проект бюджету виходячи з 3,4-процентного зростання економіки. В той же час офіційний прогноз МВФ досі становить 3,5%.

В уряді обіцяли внести нову редакцію проекту бюджету до Верховної Ради до 20 листопада, проте знову відклали подачу документа. Раніше перший віце-прем'єр Валерій Хорошковський пояснював цю затримку процесом узгодження з МВФ ключових макропоказників. Джерела газети раніше допускали, що в фонді можуть зажадати посилити бюджетну політику з урахуванням більш низького росту економіки і, відповідно, доходів скарбниці.

23 листопада прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що "ми розраховуємо, що будемо мати зростання валового внутрішнього продукту на рівні приблизно 3%". "При оптимістичній ситуації буде більше. Якщо кон'юнктура на світових ринках не зміниться, то зростання ВВП буде трохи менше, можливо 2,4-2,5%", – заявив він. У наступному році уряд також розраховує на помірну інфляцію.

Оптимізм прем'єра викликаний рішенням XVIII з'їзду Компартії Китаю взяти курс на прискорення темпів економічного розвитку.

Позначки:
92