З його слів, серед врахованих вимог – поширення виплати 10 призначених пенсій (крім медичних і педагогічних працівників) на працівників соціальної сфери, і виплату її за рахунок коштів державного бюджету, поступове – по 6 років, починаючи з 2013 року, – підвищення до 62 років пенсійного віку для чоловіків, що працюють на державній службі, збільшення протягом 10 років вислуги військовослужбовцям до 25 років.
Крім того, надання з 1 січня 2016 можливості при призначенні пенсії за бажанням пенсіонера враховувати зарплату за 60 місяців до 1 липня 2000 (до введення персоніфікованого обліку) – при збереженні архівних документів.
Також, відповідно до повідомлення, у законопроекті пропонується обмежити заробіток для призначення пенсій для всіх пенсіонерів сумою, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Крім того, враховано пропозицію профспілок стосовно урівнювання народних депутатів з іншими категоріями пенсіонерів у частині умов призначення дострокових пенсій.
Зі слів Шамбіра, планується, що в межах перших 5 років відстрочки розмір пенсії буде підвищуватися на 0,5% за кожний місяць більш пізнього виходу на пенсію, і на 0,75% у разі відстрочки виходу на пенсію на більш ніж 5 років.
У законопроекті також передбачається протягом 3 років надати жінкам можливість добровільного виходу на пенсію після досягнення 55-річного віку за умови наявності страхового стажу не менш як 30 років, звільнення з роботи (при подальшому працевлаштуванні на час роботи виплата пенсії припиняється), а також зниження розміру пенсії на 0,5% за кожний місяць більш раннього виходу на пенсію.
Передбачено можливість відновлення повного розміру пенсії за умови подальшого працевлаштування й неотримання пенсії за відповідний період.
Нагадаємо, раніше віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив про схвалення Світовим банком і Міжнародним валютним фондом доопрацьованого Кабінетом Міністрів законопроекту про пенсійну реформу (№7455).
13 грудня 2010 року у Верховній Раді було зареєстровано запропонований Кабміном законопроект №7455 "Про заходи для законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", однак у травні 2011 Рада повернула Кабміну цей документ на доопрацювання.
31 травня в парламенті було зареєстровано доопрацьований урядом варіант цього законопроекту.