В уряді запевняють, що ситуація з цінами на бензин стабільна

19 Серпня 2011, 18:14

Про це повідомив заступник директора департаменту нафтогазової промисловості та альтернативних видів палива Міністерства енергетики та вугільної промисловості Костянтин Бородін.

"Станом на 18 серпня ціна дизельного палива за розрахунковою формулою становила 9,61 грн/л, бензину А-95 – 10,24 грн/л. При цьому фактичні середні ціни в Україні на бензин А-95 – 10,26 грн/л, дизпаливо – 9,68", – сказав він.

У той же час Бородін зазначив, що великі мережі АЗС – Shell, WOG, OKKO, "Лукойл" і кілька регіональних компаній – продовжують утримувати ціни вище коридору.

"Ціни на бензин і дизпаливо трохи вище коридору тільки в декількох брендових мережах, які протиставляють себе позиції уряду. При цьому середня ціна ринку щодня потроху знижується, а в цілому ситуація на ринку є стабільною і прогнозованою", – констатував Бородін.

Він також зазначив, що основним завданням ринку Міненерговугілля сьогодні бачить накопичення запасів палива напередодні скасування з 1 вересня пільгових ставок акцизного збору.

"Це дозволить зробити більш плавним підвищення цін на паливо, якщо воно взагалі відбудеться", – пояснив Бородін.

"Якщо зниження світових цін буде стійким, то Міненервугілля буде ініціювати перегляд цінового коридору на експертно-аналітичній групі", – сказав він.

Нагадаємо, як повідомив заступник директора науково-технічного центру «Псіхея» Геннадій Рябцев, ціни на бензин в Україні не будуть зростати впродовж найближчого місяця – двох.

Зазначимо, що наприкінці червня експертно-аналітична група з питань функціонування ринку нафти й нафтопродуктів і розвитку нафтопереробної галузі знизила граничні рекомендовані ціни на бензин А-95 на 1% з 10 гривень/літр до 9,9 гривні/літр.