В уряді пояснили, чому ЄС не відкриє кордони для українців з 1 липня

30 Червня 2020, 16:04

ЄС не відкриє кордони для українців з 1 липня через різну динаміку захворюваності на COVID-19. Про це розповіла віце-прем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» у вівторок, 30 червня.

                     

«Уже зараз ми розуміємо, що з 1 липня дива не станеться і всі кордони не відкриються. Але це пов'язано не з Україною, а що в усій Європі дуже різна динаміка по захворюванню. І в Україні динаміка дуже різна. Це абсолютно не політичний процес. Ви знаєте, що методологія, за якою Європейська комісія робить оцінку в Шенгенській зоні, суто технічна та базується на кількості хворих на 100 тис. людей», – йдеться в повідомленні.

 

Стефанішина зазначила, що поки що «є певний рівень довіри до нашої статистики» і відкриття кордонів буде залежати, зокрема, і від статистичних показників.

 

«Це, можливо, не буде якийсь одномоментний процес, це буде поступовий процес відкриття кордонів, і він буде залежати, у тому числі, від наших статичних показників, які поки що не дозволяють нам активно включатися в діалог щодо  відкриття кордонів», – сказала вона.

 

Як повідомлялося, громадянам України не дозволили в'їзд до ЄС з 1 липня.