В уряді Німеччини заявили, що Ердоган втручається у виборчий процес країни

18 Серпня 2017, 22:12

Заклик президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана щодо бойкотування діаспорою партії ХДС під час виборів є втручанням у внутрішні справи іншої держави і розпалюванні ненависті. Про це заявив міністр закордонних справ ФРН Зігмар Габріель в інтерв'ю Spiegel.

"Це грубе втручання в німецьку виборчу кампанію показує, що Ердоган хоче нацькувати людей в Німеччині один проти одного", – сказав дипломат.

Він назвав заклики турецького лідера бойкотувати голосування за низку партій "одноразовим втручанням в суверенітет" Німеччини.

Нагадаємо, раніше Ердоган звинуватив Німеччину в підтримці тероризму, оскільки Берлін не відреагував на тисячі досьє, відправлених Анкарою, і не видав запитуваних підозрюваних.

5 липня в Стамбулі затримали німецького правозахисника і главу місцевого відділення Amnesty International Петера Штойдтнера за підозрою в зв'язках з терористами.

Після цього голова МЗС Німеччини Зігмар Габріель заявив про зміну політики Берліна щодо Туреччини. Так, Берлін перегляне свою економічну політику щодо Анкари і закликає громадян до особливої обережності під час поїздок і подорожей до Туреччини.