В уряді Німеччини наблизилися до компромісу щодо продажу Китаю акцій найбільшого порту країни – Bloomberg

25 Жовтня 2022, 20:15

Уряд Німеччини близький до досягнення компромісу щодо спірного продажу частки в контейнерному терміналі в Гамбурзі китайському державному судноплавному конгломерату Cosco Shipping Holdings Co.

Канцлер Олаф Шольц і міністри федерального уряду, багато з яких були проти угоди, можуть домовитися про продаж 24,9% акцій одного з чотирьох портових терміналів у Гамбургу китайській компанії, заявив офіційний представник уряду, який побажав залишитися невідомим. Бажання залишатися анонімним він пояснив конфіденційністю перемовин. Пакет дещо менший за той, який є необхідним для блокування управлінців компанії в Німеччині.

Якщо угода здійсниться, це допоможе зберегти обличчя Шольцу, який спочатку підтримував продаж 35% акцій. Угода може бути прийнята автоматично вже в середу без будь-якого обговорення в кабінеті.

Канцлер погодився погодитися на зменшення пакету після того, як шість членів його кабінету, включаючи міністрів економіки, закордонних справ, фінансів, транспорту та оборони, висловили свою опозицію. Запропонований компроміс «враховує виправдані побоювання щодо інвестицій Cosco, – сказала Верена Губерц, заступник голови парламентської групи соціал-демократів Шольца. – Це гарантує, що китайська компанія не зможе впливати на стратегічні рішення HHLA».

Також читайте детальніше про цю угоду: Китаю не продаємо: чому урядовці та канцлер ФРН сперечаються щодо продажу критичної інфраструктури Піднебесній

Шольц, який був мером Гамбурга з 2011 по 2018 роки, вирушить до Пекіна 4 листопада для зустрічі з переобраним президентом КНР Сі Цзіньпіном. Його підтримка Гамбурзької угоди також була зумовлена ​​занепокоєнням, що китайці можуть розглянути альтернативні варіанти у випадку провалу, повідомили Bloomberg двоє людей, знайомих із питанням. Cosco вже володіє частками в портах європейських міст, включаючи Роттердам і Антверпен.