В уряді анонсували підвищення стипендій для студентів

13 Грудня 2016, 20:50

Розміри академічних стипендій будуть збільшені на третину, зокрема встановлюються підвищені розміри для відмінників та дефіцитних спеціальностей. Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, інформує Урядовий портал.

"Наша пропозиція полягає у тому, щоби академічні стипендії були справедливо розподілені за участю студентського самоврядування. У цьому контексті ми передбачаємо збільшення стипендій – ті, хто отримував 800 грн, зараз закладаємо, що вони будуть отримувати не менше 1100, відмінник буде отримувати 1600 грн, а за вузькими спеціальностями, наприклад інженер, буде отримувати трохи більше 2 тис. грн", – заявив Гройсман.

За його словами, загальний обсяг видатків на стипендії у проекті бюджету на 2017 рік дорівнює майже 6 млрд грн. Стипендіальний фонд на 2017 рік в цілому збільшено майже на 580 млн.

Говорячи про те, який відсоток студентів будуть охоплені стипендіями, він зазначив, що є різні підходи.

"Якщо ми будемо платити стипендію просто за навчання – це один підхід, якщо за успіхи у навчанні – це інший. І, звісно, ми маємо підтримати незахищених або стипендії соціального характеру. Моя думка – ті, хто навчається краще, мають отримувати більше", – зауважив прем’єр.

Нагадаємо, з 2017 року планується, що стипендію будуть отримувати не всі студенти з усередненою четвіркою за сесію, а ті, що зайняли високі місця в рейтингу, складеному вузами.