В УПЦ МП побоюються законопроекту про заборону сексуальної дискримінації

18 Березня 2013, 08:56

15 березня відбулося засідання Священного синоду УПЦ МП, члени якого серед іншого розглянули законопроект Кабміну N2342, яки вже подано на розгляд парламенту. Він передбачає внесення змін до низки законів, зокрема до Кодексу законів про працю та Кримінального кодексу, згідно з якими в список дискримінаційних ознак включається сексуальна орієнтація, пише «КоммерсантЪ-Украина».

Синод УПЦ МП побоюється, що положення законопроекту щодо сексуальної дискримінації можуть перешкодити діяльності церкви. "Зазначений законопроект дає можливість тлумачити як дискримінацію традиційно негативне ставлення церкви до гомосексуалізму, виражене в Священному Писанні, постановах Вселенських соборів і офіційних документах УПЦ МП. Введення в дію законопроекту N2342 може дати державним органам підстави обмежувати церква в її протидії аморальному способу життя", – говориться в рішенні синоду. Нагадаємо, раніше положення законопроекту піддав критиці і Священний синод Української православної церкви Київського патріархату.

"Крім того, ми побоюємося судових позовів на адресу церкви, так як наші коментарі про те, що гомосексуалізм є гріхом, теоретично можуть підпасти під дію цього закону", – пояснив глава синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП протоієрей Георгій Коваленко.

Директор Релігійно-інформаційної служби України Тарас Антошевський розділяє ці побоювання. За його словами, церква "може нарватися на судові позови за порушення цього закону, оскільки содомський гріх вона завжди буде називати гріхом". "Подібна проблема присутня в низцізахідних країн, де церква, наприклад, не може відмовити в прийомі на роботу відкритим гомосексуалістам, які не тільки не приховують свою сексуальну орієнтацію, але й пропагують її, стаючи священиками. У разі відмови в прийомі на роботу з- за нетрадиційної сексуальної орієнтації, яку у церкві вважають неприпустимою, держава буде змушена ставати не на бік церкви ", – вважає Антошевський.

Втім, представники ЛГБТ-спільноти вважають, що церкви нічого побоюватися. "Я не думаю, що хтось після прийняття закону подасть до суду на церкву. Нас цікавить відсутність дискримінації в повсякденному житті і при прийомі на роботу, а не позиція церкви з приводу ЛГБТ, яка і так всім відома", – заявила член правління громадської організації "Інсайт" Таїсія Герасимова. Вона зазначила, що відкриті представники сексуальних меншин в Україні, на відміну від європейських країн, не прагнуть ставати священиками.

В адміністрації президента також називають побоювання УПЦ МП марними. "Президент є прихожанином цієї церкви. Було б дивно, якби в цьому випадку почалися переслідування церкви з боку влади. Більше того, впевнений, що влада буде закривати очі на будь-яку риторику церкви на адресу гомосексуалістів, а судові позови на її адресу будуть одиничними. Для держави співпрацю з Всеукраїнською радою церков куди важливіше, ніж думка жменьки гомосексуалістів ", – зауважив співрозмовник видання в адміністрації президента.