В УПЦ МП не сумніваються щодо переможця конкурсу з відновлення Десятинної церкви

1 Березня 2011, 15:20

«Церква не просто буде брати участь у цьому конкурсі, вона благословляє цей конкурс. Адже саме православна церква почала відродження цього славетного для всього слов’янського, так і всесвітнього православ’я місця. Цей конкурс хоч і проводиться державою, але ініційований нами. Саме православна церква, а значить, і наш монастир, стали ініціатором конкурсу, і будівництво собору і монастир – це один проект», – зазначає він.

На запитання:«Якщо конкурс виграє інший проект?», архімандрит відповів:

«Що значить «виграє»? Наша основна мета – це відродження Десятинного собору. А вже як він буде виглядати… У нас є своя концепція, розроблена нашою церквою, нашим монастирем.І вона пов’язана з тим, що ми абсолютно йдемо від питань археології. Тобто, без будь-якого бетону, не чіпаючи Дитинця, не викопуючи нічого, не шкодячи цього місця, зробити – чому і конкурс потрібен – храм: підняти його над фундаментом на кількох «лапах».Є ноу-хау, є сучасні технології, які дозволяють це зробити і залишити музей, всі музеєфікувати. Звичайно, археологи виступають проти, але якщо міркувати, як вони, то потрібно в усьому Києві будинку знести і копати.Там де не копни, скрізь щось є. Зате коли мова йде про інтереси бізнесу, то археологам дають хабарі і вони тут же замовкають…».

А заяву міністра культури Михайла Кулиняка, що, згідно із законодавством, на місці церкви (пам’ятки архітектури) не може розпочатися будівництво, представник УПЦ МП зазначив, що відповідні зміни може внести Верховна Рада чи Кабмін.

«Ну, по-перше, у нас, слава Богу, є Верховна Рада України, у нас є Кабінет Міністрів. І кожна постанова може бути змінено. По-друге, до кожного закону є десятки всяких підпунктів, які говорять, так або не так. Ну, що значить «передано»… Якщо храм буде побудований, то його можна передати в користування православній церкві. Припустимо, назавжди або тимчасово, на 50 років…», – зазначив архімандрит.

Нагадаємо, влада Києва оголосила конкурс на кращу концепцію відновлення Десятинної церкви з 25 лютого до 25 квітня 2011 року. Міністр культури Михайло Кулиняк заявляв, що на території залишків Десятинної церкви не планується будівництво нових церков, тільки музеєфікація залишків.

Як повідомлялося раніше, настоятель незаконно збудованої каплиці на Старокиївській горі Гедеон хвалився, що держава виділяє гроші на забивання бетонних паль в древній фундамент Десятинної церкви і запевняє, що «наверху» вопрос уже решен».