«Для нас є очевидним, що сфальшовані коментарі нардепів Власенка і Кужель, які з’явилися на сайті агентства, – це «джинса». Хто її замовник, ми можемо лише здогадуватися», – йдеться в заяві.
Як зазначають працівники УНІАНу, після минулорічного конфлікту із керівництвом щодо цензури на сайті УНІАН став публічним, «редакцію сайту «підсилили» чотирма людьми, і таким чином проблема фронди у «делікатних» питаннях частково була знята (правда, призначена головним редактором сайту Мар’яна Олійник згодом відмовилась продовжувати трудову угоду)».
«Звісно, нові редактори, на відміну від нас, «мєстних» (так нас охрестив шеф-редактор Ганницький), лояльні до керівництва і виконують усю брудну роботу. Нас бентежить, що всі вони можуть стати покірними жертвами інформаційної війни, у якій, схоже, головним «трофеєм» є репутація агентства, що рівнозначно його знищенню», – йдеться в заяві.
Редактори також нагадують, що один з фігурантів цензурного скандалу керівник департаменту Інтернет-проектів Микола Кондратенко вже виставлений цапом-відбувайлом, про людське око йому навіть оголосили догану за «перевищення службових повноважень у вигляді погрози штрафами і нецензурну лайку» (про стягнення ми знаємо зі слів гендиректора, зі змістом догани колектив ознайомлений не був).
«Отож, зараз ми бачимо чергового претендента на звання цапа-відбувайла. Єдиною відрадою для нас є те, що цензурного тиску на сайті вже (чи поки?) немає», – додають редактори.
«Нам боляче, що УНІАН залишають професійні журналісти, що приводом до згадування агентства у ЗМІ тепер є не ексклюзивність та оперативність його продукту, а розміщення на сайті інформацій, далеких від професійних стандартів. Для нас є абсолютно зрозумілим, що відповідальність за це мають нести гендиректор агентства В. Осадчий і шеф-редактор М. Ганницький. На жаль, всі спроби колективу, профспілкового осередку знайти порозуміння з керівництвом заради ефективної роботи агентства взагалі і сайту зокрема, були безрезультатними», – зазначається в заяві.
«Нас непокоїть не лише позиція керівництва УНІАН, ми також задаємося питаннями, чому на ситуацію в агентстві не реагують засновники, оскільки «покращений» топ-менеджмент відверто «палить» їхній бізнес», – йдеться в заяві.
Під заявою підписалися редактори сайту УНІАН: Олександр Волинський, Любов Жаловага, Наталія Негрей, Наталія Овдієнко, Валентина Романенко, Роман Романюк.
Як відомо, у понеділок, 11 лютого, агентство опублікувало два фальшивих коментарі від імені Сергія Власенка та Олександри Кужель. Пізніше «Батьківщина» заявила, що це фальшива інформація.
Керівництво УНІАН відмовлялося коментувати цей інцидент.