Подаємо повний текст заяви:
«Шановні колеги! Оскільки в ЗМІ пройшла новина «В УНІАН кадрові зміни» в контексті нашого протесту проти цензури, мусимо внести ясність: не перебільшуймо.
У цих рішеннях адміністрації немає головного: визнання фактів цензури, а відтак і гарантій, що їх не буде далі.
«Кадрові зміни» полягають у тому, що до керівника, який опинився в центрі конфлікту, додали ще двох, тож на шістьох редакторів сайту тепер п’ять керівників.
Дії начальника департаменту веб-проектів обіцяно розслідувати. Але ж він був лише посередником у передачі розпоряджень, натомість розслідувати його дії будуть саме ті, хто ці вказівки йому давав.
Відтак просте щастя непублічних людей: добре робити свою справу і мати за те повагу, – для нас відкладається.
Виголошені «розслідування» та «зміни» є, радше, спробою формально зам'яти конфлікт, і почекати, поки вщухне публічна увага.
Тож дякуємо всім, хто нас підтримує наразі. Ваша підтримка нам ще потрібна, бо насправді нічого не змінилося».
Під заявою підписалися: старший редактор сайту УНІАН Любов Жаловага, редактори УНІАНу: Валентина Романенко, Наталія Овдієнко, Роман Романюк, Олександр Волинський і більд-редактор Наталія Негрей.
Нагадаємо, що 26 жовтня журналісти УНІАНу заявили про посилення цензури в інформагенції. Зокрема про те, що редакторів сайту оштрафували за оприлюднення новини під заголовком «На Банковій – пікет: Януковичу принесли черевик з ялинкою».
Пізніше колектив сайту УНІАН оприлюднив нові факти цензури, до якої вдавалося керівництво ресурсу протягом тривалого періоду.
У відповідь адміністрація УНІАНу повідомила про те, що прийняла деякі кадрові рішення. Зокрема, керівника департаменту інтернет-проектів, головного редактора сайту УНІАН Миколу Кондратенка мають переміститив інший структурний підрозділ УНІАН. Виконувачем обов'язків головного редактора сайту УНІАН призначено Мар'яну Олійник.