«Так, станом на 12:00 25 листопада 2011 року на поїзди Львівського напрямку (Київ-Львів, Київ-Ужгород, Київ-Ковель, Київ-Чернівці) на дати відправлення у вільному продажу знаходиться: на 26 грудня – 845 місць, на 27 грудня – 771, на 28 грудня – 367, на 29 грудня – 127, на 30 грудня – 13», – говориться у повідомленні.
Бреус зазначив, що традиційно склалася тенденція нерівномірного попиту пасажирів та неаргументовані та невиправдані очікування від Укрзалізниці.
«Ми розуміємо, що більшості пасажирів зручно виїжджати поїздом у п’ятницю увечері. Але вивезти, скажімо із Києва, в один день, в один час, фірмовими поїздами всіх на нижніх полицях у купе – неможливо. Необхідне рівномірне і стабільне навантаження на залізничну інфраструктуру і по рухомого складу, і по дням тижня. Через такі «ривки», коли у рази зростає пасажиропотік у свята, а в інший період поїзди курсують малозаповнені, залізниці України несуть величезні витрати, що протирічить економічним законам і здоровому глузду», – пояснив Бреус.
За його словами, при цьому нині проводиться робота та розглядається можливість призначення додаткових поїздів у сполученнях до Ужгорода, Івано-Франківська, Сімферополя, Луганська, Донецька та інших.
“Існує ще один фактор, який може значно змінити плани пасажирів та напрямки їх масового руху – погодний. Якщо у середині грудня з’ясується, що Новий рік пройде без снігу у Карпатах, то пасажири почнуть масово здавати квитки та так само наполегливо вимагати призначення додаткових поїздів, наприклад, у південному напрямку”, – зауважив Бреус.
Нагадаємо, майже усі квитки на потяги, що прямують перед Новим роком у західні області України, були заброньовані або викуплені у касах «Укрзалізниці» за одну ніч.