Держконцерн «Укроборонпром» опублікував нову заяву, в якій Міністерство оборони звинуватили у зволікання з прийомо на озброєння нової техніки виробництва України. Про це повідомили у прес-службі концерну.
«ДК «Укроборонпром» звертається до Міністерства оборони України та інших профільних відомств з проханням переглянути правила прийняття на озброєння ЗСУ нових зразків зброї та техніки – для відповідності цих правил вимогам військового часу», – йдеться у тексті.
Зокрема, в концерні незадоволені формулюванням про «взяття на забезпечення» нового БТР-3, яке відбулося тиждень тому, та просять «навести лад у термінології з цього питання».
«Дивною щодо новітнього бронетранспортера виглядає конструкція «прийнято на забезпечення ЗСУ», наче мова про чоботи або консерви. Сподіваємося, що БТР-3 буде прийнято не на забезпечення, а реально на озброєння української армії», – зазначили у повідомленні.
У прес-службі нагадали, що перші зразки новітньої бронемашини виготовили на Київському бронетанковому заводі на початку 2010 року.
«Від того часу БТР-3 був прийнятий на озброєння кількома арміями світу. Водночас, через бюрократію та недбалість українських військових чиновників наші військові досі не мали змоги використовувати новинку вітчизняного оборонпрому у боротьбі з агресором. Серйозне занепокоєння представників оборонної промисловості України викликає також низький темп прийняття на озброєння нових видів ОВТ у той час, коли підприємства оборонної галузі у 2015 році збільшили виробництво техніки у 36 разів та лише за 9 місяців виготовили майже 700 зразків озброєння та військової техніки. На фоні активних бойових дій на Сході України зволікання з прийняттям на озброєння ОВТ з боку військових генералів викликає очевидні питання», – йдеться у заяві.
«З огляду на вищевказане, Концерн також просить регламентувати правила та строки проведення випробувань нової техніки. Останні випробування бронемашини «Дозор-Б» продемонстрували непрозорість цього процесу. Коли зворотній зв'язок від військових чиновників приходить після критики у ЗМІ – це не викликає довіри ані в українських виробників ОВТ, ані в експертів та громадськості», – завершили у тексті.
Як повідомлялося, 27 листопада директор Укроборонпрому Роман Романов звинуватив Міноборони у неприйнятті на озброєння нових бронемашин "Дозор-Б" і БТР-3.
Після цього у Міноборони відповіли на звинувачення та вказали, що БТР-3 уже прийнятий на забезпечення ЗСУ, а під час державних випробувань «Дозор-Б» виявили 49 недоліків.