В Укренерго назвали причини зупинки низки українських ТЕС

5 Квітня 2017, 17:31

Зміївська ТЕС і Криворізька ТЕС, які працюють на антрациті, призупинять свою роботу 6 квітня і 11 квітня, відповідно. Про це повідомив глава НЕК "Укренерго" Всеволод Ковальчук.

За його словами, припинення 6 квітня роботи Придніпровської ТЕС ("ДТЕК Дніпроенерго") і Трипільської ТЕС ("Центренерго") сталося в робочому режимі в рамках виконання графіка навантажень енергосистеми, а не в екстреному порядку за наказом диспетчера.

"Аналогічна ситуація має місце на Зміївській ТЕС і Криворізькій ТЕС, які також працюють на вугіллі антрацитової групи. Ці станції також технологічно готові до припинення генерації електроенергії. З 6 квітня планується зупинка Зміївської ТЕС, орієнтовно з 11 квітня (після завершення опалювального сезону в регіоні) – Криворізької ТЕС ", – повідомив Ковальчук.

Він також зазначив, що нараз Об'єднана енергосистема України працює в стабільному режимі і ситуація повністю контролюється. Пікові навантаження покриваються за рахунок генерації блоків ТЕС, що працюють на вугіллі газової групи, а також ГЕС і ГАЕС.

Дивіться також: В Укренерго оприлюднили інфографіку щодо режиму надзвичайних заходів


 

"Підкреслю, що технологічна можливість зупинки «антрацитових» енергоблоків ТЕС після завершення опалювального сезону була опрацьована нами спільно з генеруючими компаніями та Міненерговугілля на виконання доручення, наданого нам на нараді у віце-прем’єр-міністра України Володимира Кістіона 30 березня 2017 року. Ми ретельно прорахували усі аспекти стійкості енергосистеми, спільно з генеруючими компаніями розробили план безаварійного відключення енергоблоків, та наразі повністю готові до сценарію з «відключенням» блоків, що працюють на вугіллі антрацитової групи", – додав він.

За його словами, період вимушеного простою планується використовувати для накопичення вугілля до початку літнього максимуму навантажень в енергосистемі, а також для виконання ремонтів. У разі виникнення нештатної ситуації в ОЕС України енергоблоки будуть оперативно включені в роботу.

Нагадаємо, 15 лютого Кабінет міністрів України ввів надзвичайний стан в сфері енергетики. Причиною стало блокування поставок вугілля з непідконтрольних територій Донбасу.

Згодом прем'єр Володимир Гройсман повідомив, що Україна заблокувала експорт антрациту на період дії надзвичайних заходів в енергосистемі.

16 лютого в Укренерго розповіли, що віялових відключень не буде взагалі, натомість будуть застосовуватися графіки погодинного відключення. При цьому відключення електроенергії можуть торкнутися Харківської, Дніпропетровської, Київської, Чернігівської, Запорізької, Сумської та Черкаської областей.