В Укрбюро Інтерполу пояснили відмову від розшуку Богатирьової

19 Вересня 2016, 13:54

Рішення Інтерполу не втручатися у справу екс-віце-прем'єр-міністра та екс-міністра охорони здоров'я Раїси Богатирьової, не ставить під сумнів звинувачення проти неї і не означає, що Україна не може використовувати інші міжнародні механізми для її розшуку. Про це заявив перший заступник начальника робочого апарату Укрбюро Інтерполу підполковник поліції Євген Паніотов.

"Інтерпол не втручається в питання політичного, військового, релігійного, расового характеру. Там проаналізували дану справу, вбачають стосовно конкретної особи політичний контекст, тому на основі цього висновку – згідно свого статуту – Інтерпол не може втручатися у цю справу. Але це не є перепоною для використання Україною інших можливостей чи механізмів. Тобто Інтерпол не ставить під сумнів правопорушення, не ставить якихось обмежень для розшуку цієї особи. І Україна має використовувати інші методи взаємодії, співробітництва з правоохоронцями інших держав для розшуку цієї особи", – сказав Паніотов.

Також він підтвердив, що "комісія дійсно засідала і дійшла рішення інформацію про розшук конкретної особи з бази даних вилучити і заборонити правоохоронним органам використовувати канал Інтерполу для обміну інформацією стосовно неї".

"Рішення Інтерполу про те, що він не братиме участь в розшуку якоїсь особи, не означає, що він ставить під сумнів звинувачення стосовно конкретної особи. Він просто не втручається", – зазначив Паніотов.

Крім того, він пояснив, що "Інтерпол – це механізм обміну поліцейською інформацією, один із багатьох інструментів міжнародного співробітництва".

"Інтерпол має правило, що не може обмінюватися інформацією, якщо, на його погляд, справа має політичний контекст. Проте злочинців розшукують правоохоронні органи кожної країни", – додав представник Інтерполу.

Нагадаємо, раніше адвокат Дмитро Бєляєв, який представляє інтереси колишнього віце-прем'єр-міністра, екс-міністра охорони здоров'я Раїси Богатирьової заявив, що Інтерпол припинив розшукові заходи щодо Раїси Богатирьової.

Як повідомлялося, 4 березня Рада ЄС офіційно затвердила рішення про продовження на рік санкцій щодо екс-президента України Віктора Януковича та 15 його соратників. «Одна особа вилучена зі списку тих, хто підпадає під дію обмежувальних заходів», – йдеться у документі. Як повідомлялося, йшлося про екс-міністра охорони здоров'я Раїсу Богатирьову.