В Укравтодорі відзвітували про кількість відремонтованих доріг

16 Листопада 2016, 16:33

На сьогодні в Україні відремонтовано 730 км автомобільних доріг загального користування, проте на багатьох об’єктах роботи незавершені та продовжуються.

Про це виданню Тиждень повідомили в Укравтодорі. До цього числа увійшли ділянки на найгірших, за результатами журналістських розслідувань, дорогах України.

Зокрема, триває капітальний ремонт на ділянці траси Київ–Одеса від столиці до Білої Церкви та на трасі Київ–Знам’янка до Обухова. Ці обидва об’єкти фінансуються за кошти ЄБРР та ЄІБ.

На трасі Одеса-Рені протяжністю 289 км у 2016 році ліквідовано, за даними Укравтодору, найбільш небезпечні ділянки. Поточний середній ремонт проведено на 50 км дороги. Ремонтно-будівельні роботи продовжуватимуться й надалі.

У Харківській області на трасі Чугуїв-Мілове відремонтовано 102 км дорожнього покриття, протягом 2016 року виконано 30% загального обсягу ремонтних робіт.

Загалом до кінця року ще планують провести ремонт понад 1000 км автомобільних доріг загального користування. План робіт на 2017 рік, де проводитиметься поточний середній ремонт, буде визначено після затвердження держбюджету.

Насамперед буде встановлено розмір фінансування, необхідного для утримання мережі доріг (прибирання снігу, нанесення розмітки, ямковий ремонт та інше). Далі визначиться обсяг коштів для поточного середнього ремонту для найбільш зруйнованих та соціально важливих доріг. 

На сьогодні проектом закону про державний бюджет, допрацьованим до другого читання, на наступний рік передбачено 18 млрд 580 млн грн.

Однак для того, щоб привести всю дорожню мережу України, а це 170 тисяч км, до європейських стандартів, необхідне фінансування у розмірі 50-100 млрд грн щороку на протягом 10-15 років.

Нагадаємо, раніше в Київавтодорі назвали суму та головні місця ремонту доріг у 2016 році. Зокрема, стало відомо, що загальний кошторис утримання київських доріг становить близько 640 млн грн.