В України залишилося одне формальне зобов’язання перед Радою Європи

Акценти
22 Листопада 2012, 11:13

"Наскільки мені відомо, така робота ведеться відповідною робочою групою, створеною президентом України. Думаю, що найближчим часом група надасть відповідний законопроект з цього питання", – уточнив Точицький.

Таким чином, за словами посла, з практично 20-ти зобов'язань, які Україна мала на момент вступу до Ради Європи, залишилося тільки одне.

Поза тим Точицький зазначив, що у Раді Європи не розглядалося і не розглядається питання можливого введення санкцій до України.

"Якщо говорити про можливі санкції з боку Ради Європи щодо України, то з юридичної та формальної точки зору це складна, багаторівнева процедура. Вони можуть бути застосовані відносно будь-якої країни-члена Ради Європи з питання неналежного виконання положень Європейської конвенції з прав людини, а також зобов'язань, взятих при вступі до цієї організації", – розповів дипломат.

Він підкреслив, що на сьогоднішній день Україна намагається на належному рівні виконувати свої зобов'язання щодо імплементації всіх рішень Європейського суду з прав людини,навіть найскладніших.

"Наскільки мені відомо, Рада Європи ніколи не розглядалаі не розглядає питання про категоричніметодивпливу на нашу країну для виконання нами рішень Європейського суду шляхом застосування санкцій", – підкреслив дипломат.

Нагадаємо, на думку президента Freedom House Девіда Кремера, від заохочень поведінка української влади не зміниться, а тому єдиний спосіб якось зрушити ситуацію – застосувати покарання.

Читайте також: Швейцарський експерт: оптимальне покарання для країн-порушників прав людини – штрафи Ради Європи

90