"До складу місії планується включити представників дипломатичного корпусу СНД, депутатів вищого рівня, а також членів виборчих комісій країн-учасниць організації. Тому більшість із них, крім спостереження, буде мати на меті не тільки звичайне спостереження, а ще й набуття українського досвіду організації виборів, їхнього методичного забезпечення з подальшим втіленням в своїх країнах", – заявив Слобода.
За його словами, головною метою спостерігачів від СНД стане вивчення застосування виборчого законодавства на практиці та його оцінка. Задля цього вже з 1 жовтня в Києві буде відкрито штаб місії, а довготермінові спостерігачі розпочнуть свою роботу задовго до цієї дати. При цьому акцент, в першу чергу, буде зроблено на спостереженні за виборчим процесом не в столиці, а в регіонах, де й будуть рівномірно, з урахуванням адміністративно-територіального устрою України, виконувати свою місію спостерігачі від СНД.
Як відомо, Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ рекомендує направити на парламентські вибори до України 700 спостерігачів.