В український прокат виходить нова воєнно-історична стрічка режисера-добровольця Михайла Ухмана

11 Жовтня 2023, 15:05

Допрем’єрний показ воєнної драми «Шлях поколінь» відбувся 10 жовтня в столичному кінотеатрі «Жовтень». Фільм воєнно-історичний, про події Другої світової війни, боротьбу УПА та війну на Донбасі. Знятий на основі реальних історій і подій. Його герої — також реальні люди: колишня зв’язківка та боєць УПА, сучасні українські військовослужбовці.

Після показу серед глядачів розіграли тубус із «джавеліна», а також артилерійську розписану гільзу й прапор з підписом Залужного. Обидва подарунки забрав один із глядачів: перший за 40 тис. грн, другий – за 225 тис. Гроші підуть на дрони для військових.

Режисер фільму Михайло Ухман — воєнний журналіст, кіноматографіст, доброволець, воював у Мар’їнці та Пісках на Донеччині. Також відомий за стрічкою про кіборгів «Трохи нижче неба», яка вийшла на екрани 2021-го.

Ідея фільму зародилася ще у 2017–2018 роках. Тоді він планувався як короткий документальний фільм з реконструкцією. Та згодом задум масштабувався в повноцінну півторагодинну стрічку. Робота над фільмом «Шлях поколінь» тривала близько двох років. Зйомки відбувалися 2020 року в Києві, на Волині та в Донецькій області всього за 20 кілометрів від тимчасово окупованого Донецька на бойових позиціях наших захисників. Усе виробництво фільму здійснене на спонсорські кошти, від держави його автори не отримали жодних грошей.

Події стрічки «Шлях поколінь» відбуваються 2014 року. За сюжетом молодий програміст Назар, який не бажає воювати, разом зі своєю дівчиною мандрує країною і зупиняється перепочити в лісі. У сні до нього приходить український воїн з минулого, який воював на цьому місці проти різних ворогів. Між ними відбувається непроста розмова, яка закидає нашого героя в те саме минуле й назавжди змінює майбутнє хлопця, де його чекає бій із підлим і сильним ворогом. Проте спочатку Назар змушений перемогти самого себе та зробити вибір: вагітна дружина, яка кохає його, чи країна, охоплена полум’ям війни.

Ролі у фільмі виконали Володимир Ніколаєнко, Лариса Руснак, Назар Борушок, Олексій Паламаренко, Світлана Матвіїшин та інші. Крім професійних акторів, у стрічці знялися військові, які на момент фільмування виконували бойові дії.

В український прокат воєнна драма «Шлях поколінь» виходить уже 12 жовтня. Частину коштів із продажу квитків автори обіцяють передати ЗСУ, щоб наблизити перемогу України.