В українській Вікіпедії стартував Конкурс наукових фотографій 2020

2 Листопада 2020, 13:45

В українській Вікіпедії з 1 по 30 листопада проходитиме Конкурс наукових зображень 2020, приурочений до Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку, який відзначають 10 листопада. Про це повідомляє пресслужба Вікіпедії.

 

 

Як зазначається, конкурс має на меті популяризувати наукові знання через наповнення найбільшої онлайн-енциклопедії Вікіпедії зображеннями, що ілюструють наукові процеси, явища та об’єкти.

 

Участь у конкурсі можуть взяти всі охочі. Для цього потрібно з 1 по 30 листопада завантажити фотографії, що документують світ науки. Це можуть бути зображення, що показують об’єкти та ефекти досліджень, вчених під час роботи чи дослідницьке обладнання у п’яти номінаціях: "Мікроскопія", "Нефотографічні зображення" (у тому числі відео), "Люди в науці", "Загальна категорія", "Живі організми".

 

Фотографії учасників конкурсу мають бути зроблені ними особисто у будь-який період часу. Подати можна необмежену кількість фото. Допускаються зображення та ілюстрації зроблені комп’ютером або за допомогою комп’ютерної техніки.

 

Подані роботи оцінюватиме кваліфіковане журі, до складу якого входять спеціалісти із різних галузей знань. У кожній номінації буде обрано три переможці. Автори найкращих фото отримають дипломи та подарункові сертифікати інтернет-магазинів.

 

Зауважимо, уперше конкурс наукових зображень був проведений 2011 року вікіпедистами з Естонії. В Україні конкурс вперше пройшов у 2015 році у межах загальноєвропейської акції.

 

Конкурс в Україні проводить громадська організація "Вікімедіа Україна". Традиційно конкурс підтримують науково-популярний портал "Моя наука" та команда "Дні науки".

 

Сторінка конкурсу з умовами участі: http://wikiscience.wikimedia.org.ua