В Україні зросли обсяги видання книг російською мовою

Акценти
9 Листопада 2012, 07:17

Станом на 5 листопада зареєстровано 18 768 назв книжок і брошур тиражем 39 564 тисячі примірників. Україномовні та російськомовні видання зрівнялися за тиражами та становлять по 47%.

Випуск книг мовами національних меншин залишається практично незмінним і становить 10% за назвами та близько 6% за тиражами.

У порівнянні з аналогічним періодом 2011 року кількість виданих книг і брошур за назвами збільшилась на 21%, тиражі зросли на 36%.

Нагадаємо, у вересні Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів заявила про зменшення кількості книг, які випускаються в країні. У середньому кількість примірників вітчизняної літератури щорічно знижується на 10% і вже досягла найнижчого показника в Європі – одна книга на людину в рік. На думку видавців, це пояснюється відсутністю державної підтримки книговидання.

Як повідомила Тиждень.ua Національна рада з питань телебачення та радіомовлення, після ухвалення Закону «Про засади державної мовної політики» в теле- та радіоефірах збільшилася трансляція російськомовної реклами, а також вдвічі зменшився обсяг ведення програм українською мовою трьох радіокомпаній. 

9 листопада відзначається День української писемності та мови.

92