В Україні змінили порядок реєстрації авто

11 Жовтня 2016, 13:25

Кабінет міністрів України (КМУ) змінив порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автотранспортних засобів. Відповідну постанову №687 від 5 жовтня оприлюднено на Урядовому порталі.

Таким чином, уряд уточнив перелік державних автоматизованих баз даних, необхідних для реєстрації (перереєстрації) автотранспортних засобів, з метою підтвердження власників та правомірність їх придбання.

"Значно скорочено час реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів, зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів за рахунок електронної передачі інформації від розпорядників реєстрів до уповноваженого органу Міністерства внутрішніх справ України та чітко визначений перелік державних автоматизованих баз даних, необхідних для таких дій", – йдеться в поясненні до постанови.

Відзначається, що внесені зміни спрямовані на убезпечення від недобросовісних дій третіх осіб під час реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів, які знаходяться у заставі або передані в користування.

Нагадаємо, 1 серпня, набув чинності закон про зниження акцизів на вживані автомобілі. Президент України Петро Порошенко підписав закон про зниження акцизів на старі автомобілі 4 липня.

Верховна Рада ухвалила цей законопроект 31 травня. Документом передбачене зниження до 2019 року розміру акцизного збору на легкові уживані автомобілі. У пояснювальній записці до законопрноекту йдеться, що через девальвацію національної валюти ринок авто суттєво постраждав.

Як повідомлялося, 13 травня Президент Петро Порошенко підписав інший закон про полегшення торгівлі уживаними авто.