В Україні змінять ПЛР-тести через новий штам коронавірусу – Ляшко

22 Грудня 2020, 10:52

В Україні змінюватимуть ПЛР-системи через новий мутований коронавірус. Зміни в процес тестування будуть внесені в кінці грудня. Про це у вівторк, 22 грудня, на брифінгу заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

 

Як зазначається, Велика Британія 27 грудня повинна опублікувати дослідження про зміну праймерів (короткий фрагмент ДНК – або РНК-мішені – ред.) нового коронавірусу.

 

"В кінці грудня Центр громадського здоров'я збере всіх виробників тест-систем ПЛР, а також постачальників і промовить про зміну праймерів для того, щоб змінити наші ПЛР-системи і щоб додати мішень, яка буде виловлювати білок нового вірусу", – сказав Ляшко.

 

Нагадаємо, що 20 грудня світ дізнався про нову мутацію коронавірусу. Вперше її виявили у Великій Британії. Новий штам назвали більш заразним на 70%.

 

Водночас, за даними ВООЗ, станом на 20 грудня за межами Великої Британії зафіксували 11 випадків інфікування мутованим вірусом – дев'ять у Данії, та по одному у Нідерландах та Австралії.

 

Низка країн зупинила авіасполучення з Великою Британією, а у самій країні запровадили більш жорсткий карантин, особливо у регіонах на південному сході Англії.

 

У ВООЗ зробили заяву, що вірогідність модифікації коронавірусу збільшується зі зростанням випадків його передачі, а під час мутацій він поступово пристосовується до організму людини. Водночас у ВООЗ сумніваються, що новий штам вплине на ефективність вакцин.