В Україні запустили трирічну антикорупційну ініціативу ЄС

1 Червня 2017, 15:41

В Україні запустили антикорупційну ініціативу Європейського союзу (EUACI) загальним бюджетом 15,84 млн євро, розраховану на три роки.

"Я радий, що сьогодні ми починаємо наймасштабнішу ініціативу з протидії корупції… ЄС хоче допомагати Україні і очікує від України дій у відповідь", – сказав комісар Європейського Союзу з питань європейської політики сусідства і розширення Йоханнес Хан під час запуску антикорупційної ініціативи при підтримки ЄС і уряду Данії в четвер у Києві.

Він також зазначив, що метою антикорупційної ініціативи ЄС є посилення спроможності новостворених українських антикорупційних інституцій, а також зміцнення зовнішнього контролю за процесом реформ з боку Верховної Ради, громадянського суспільства і ЗМІ. Ініціатива розрахована на 3 роки, внесок Європейської комісії в її функціонування становить 14,5 млн євро, а також 1,34 млн євро – МЗС Данії.

Ініціатива складається з трьох елементів, перший, з яких передбачає посилення антикорупційних органів у веденні розслідувань, здійсненні кримінальних переслідувань, в також покарання випадків корупції. В рамках даного компонента будуть доступні різні види підтримки, як експертної, так і ІТ-допомоги.

Другий компонент передбачає створення консультаційної ради міжнародних експертів, який буде сприяти зміцненню можливостей комітету Верховної Ради України з питань запобігання та протидії корупції ретельно досліджувати законодавство в сфері боротьби з корупцією та стежити за впровадженням реформи.

Третій елемент сприятиме залученню громадянського суспільства і ЗМІ в антикорупційну діяльність, особливо в регіонах, шляхом надання грантів.

Як повідомлялося, в 2016 році віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе і комісар ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів по розширенню Йоханесс Хан підписали Угоду про фінансування заходу "Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні". Загальний бюджет впровадження ініціативи становить 16,34 млн євро, з яких внесок з боку ЄС становить 15 млн євро, співфінансування МЗС Данії – 1,34 млн євро. Кошти ЄС будуть спрямовані на посилення можливостей органів державної влади, відповідальних за боротьбу з корупцією.