В Україні запустили платформу проектів, покликану вшанувати кожного з героїв Небесної сотні

21 Листопада 2018, 12:14

В Україні створили платформа проектів «Відзнаки героїв», що має на меті вшанувати кожного з героїв Небесної Сотні через розвиток того напрямку, у якому він жив і діяв, через підтримку молоді, котра досягає успіхів у цій галузі, та через впровадження цінностей, які сповідували загиблі активісти. Про це йдеться в матеріалі Олени Максименко «Майдан, п’ять років по тому. Як сьогодні вшановують загиблих героїв».

 

Так, однією з перших «Відзнак героїв» була започаткована Мистецька резиденція імені Назара Войтовича у селі Травневому на Тернопільщині, де він народився. Назар був художником, вивчав дизайн, тож відповідно відзнака на його честь має на меті підтримати таких як він. Перша програма відбулася в 2017 році. Усі здобутки резиденції за 2018 рік невдовзі буде представлено у рамках виставки «Дорогоцінності» в галереї Берліну.

 

Ще одна відзнака – тревел-грант Богдана Сольчаника – шлях для молодих науковців на конференцію в Кембридж або Оксфорд. Це науковий канал комунікації з зовнішнім світом, адже й сам Богдан був перспективним істориком.

 

Тему цінностей Майдану розвиває відзнака Сергія Кемського – від імені цього політолога і журналіста будуть нагороджені студентські наукові роботи на тему Революції Гідності.

 

Конкурс на відзнаку імені Дмитра Максимова має на меті підтримати розвиток спорту й фізичної культури для людей з інвалідністю, адже самого 19-річного Дмитра Максимова вважали надією національної збірної України.

 

Відзнака імені Олександра Капіноса покликана підтримувати громадських активістів із сіл та невеликих містечок, які реалізовують освітні, культурні, соціальні, екологічні ініціативи.

 

Відзнака імені Юрія Вербицького покликана підтримати тих, хто розвиває галузь сейсмології, у якій працював герой.

 

На честь реконструктора Максима Шимка буде засновано історичний музей під відкритим небом на Трухановому острові.

 

Шансом для творців і шанувальників відео короткого метру стане відзнака імені Сергія Байдовського.

 

Відзнака імені першого загиблого на Майдані Сергія Нігояна обіцяє бути чимсь дійсно фантастичним. «Започатковано конкурс музичних відео-інсталяцій, – говорить Ольга Климко. – Ця інсталяція має бути відкрита до 22 січня, дня загибелі Сергія, яка має поєднувати оці всі сфери мистецтва». Метою відзнаки, власне, є розвиток і створення нових форм у мистецтві.

 

Зазначається, що кожна з відзнак має свою історію підтримки. Частина із них реалізована завдяки Міжнародному фонду «Відродження», частина – знайшла підтримку на платформі «Велика ідея» – 162 доброчинця зробили можливими втілення тафінансову мотивацію переможців відзнак.

 

Нагадаємо, 21 листопада українці відзначають День Гідності та Свободи та п'яту річницю початку Євромайдану.