В Україні запустять “касовий апарат у смартфоні”

23 Вересня 2019, 16:55

В Україні запустять програмні реєстратори розрахункових операцій (РРО) у смартфоні. Про це розповів голова Державної податкової служби Сергій Верланов 23 вересня під час брифінгу у Києві щодо прийнятих ВР законів про детінізацію розрахунків у сфері торгівлі і послуг.

 

"Прийняті минулого тижня законопроекти (№1053-1 та №1073) внесли декілька докорінних змін в систему адміністрування податків і застосування реєстраторів розрахункових операцій. Цими законами насамперед було дозволено використання програмних РРО, тобто РРО у смартфоні", – сказав Верланов.

 

Він зазначив, що касові апарати, до яких усі звикли, можуть використовуватися разом з програмними РРО.

 

"Бізнес, який вже закупив касові апарати, може ними користуватися, але поряд з тим, ми відкриваємо можливість для використання програмних РРО. Відповідно до закону і нашої задумки, ДПС надає цей сервіс безкоштовно. Сьогодні можна завантажити додаток ДПС, і через свій кабінет можна використовувати цей сервіс", – наголосив голова відомства.

 

За його словами, електронний розрахунок можна здійснити через смартфон, і чек про покупку залишиться в інформації електронного кабінету продавця, надійде покупцю на телефон, а також автоматично поступить на сервер ДПС. Це дозволить зменшити кількість операцій при розрахунку і значно скоротити витрати підприємця на обслуговування бізнесу.

 

Верланов розповів, що 8 програм для РРО доволі довго тестувалися на ринку, із них 6 програм було протестовано на базі ДПС.

 

Як повідомлялося, Верховна Рада 20 вересня прийняла закон про запровадження електронного чеку.