В Україні запускають проєкт для підтримки журналістів на окупованих територіях

21 Липня 2020, 15:40
Міністерство закордонних справ та низка громадських організацій розпочинають масштабний проєкт із підтримки громадських та професійних журналістів, які зазнають утисків та тортур на тимчасово окупованих територіях Донбасу та АР Крим. Про це під час дискусії на тему "НЕсвобода слова на тимчасово окупованих територіях України" заявила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова, повідомляє Укрінформ.

 

“Ми, як Міністерство закордонних справ, оголошуємо про запуск довгострокової кампанії по захисту тих, хто сьогодні виконує ці функції. Я хочу оголосити одинадцять прізвищ людей, які сьогодні за ґратами за свій активізм”, – заявила Джапарова, додавши, що йдеться про висвітлення подій у Криму під час затримання російськими силовиками кримських татар.

 

Вона підкреслила, що на окупованих територіях справжня професійна журналістика наразі відсутня, тож з'явилось нове явище — громадський журналіст, – коли функції представників ЗМІ виконують звичайні люди з активною громадянською позицією.

 

Заступниця міністра назвала прізвища одинадцяти ув'язнених у Криму громадян, які в переважній більшості є громадськими журналістами та стрімерами “Кримської солідарності”, серед них: Сервер Мустафаєв, Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Сейран Салієв, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов, Осман Аріфмеметов, Рустем Шейхалієв, Наріман Мемелемінов, Ернес Аметов та Амет Сулейманов.