В Україні започаткували відзнаку “Багряний Хрест” для тих, хто підтримує ветеранську спільноту

Суспільство
30 Вересня 2021, 18:33

Ветеран російсько-української війни, координатор зі зв’язків з ветеранською спільнотою ГО “Простір можливостей” Антон Колумбет розповів, що відзнака була розроблена за участі Українського інституту національної пам'яті. “Геральдичні принципи повторюють символіку української національної боротьби, починаючи з козацьких часів і закінчуючи Української народною республікою. Це глибинне переосмислення українських символів-відзнак”, – зазначив Колумбет.

За словами керівниці проєктів ГО “Простір можливостей” Оксани Коляди, ця відзнака виготовляється за безпосередньої, зокрема фінансової підтримки самих ветеранів, ветеранів-підприємців. Тих, кого ветеранська спільнота вважає достойних отримати таку подяку, погоджує Ветеранська та Наглядова рада. Перші відзнаки будуть вручені вже 8 жовтня в Маріуполі під час "Всеукраїнського діалогу: ветерани-громада"

Військова волонтерка, представниця міжнародного фонду "Відродження" Ольга Гальченко зазначила, що для неї важливо те, що ця відзнака вручатиметься за конкретні кейси, показові та дійсно корисні речі. “Мені дуже важливо що ветеранська спільнота вміє не лише отримувати щось, але й віддавати. Для мене це приклад відходу від патерналізму, це показник зрілості і дорослості, коли ветерани можуть подякувати за те, що зроблено”, – підкреслила волонтерка.

 

Читайте також: Як організовуються спільноти ветеранів: звіт моніторингу ветеранських просторів

 

У коментарі Тижню керівниця проєктів ГО "Простір можливостей" Оксана Коляда зазначила, що за майже вісім років війни в Україні зазвичай дякували військовослужбовцям і ветеранам, хоча вони йшли на війну за Україну, не очікуючи жодної вдячності ні від кого. "Тому ветеранська спільнота вирішила, що настав час зворотнього зв'язку, і забажала подякувати тим, хто її підтримує досі. Це звичайні люди: лікарі, психологи,організації, які займаються покращенням соціального захисту або борються за певні права, як це було, наприклад, з добровольцями, коли вони не могли отримати статусу учасника бойових дій на рівні з військовослужбовцями", – розповіла вона.

 

Оксана Коляда зауважила, що зараз триває робота над сайтом відзнаки, куди згодом будь-хто з числа ветеранів чи ветеранських організацій зможе подати інформацію щодо потенційних власників нагороди. "Відповідно, це буде опрацьовуватися, буде подаватися на розгляд Наглядової ради, яка вже створена. Все буде прозоро та доступно для кожного", – додала керівниця проєктів ГО "Простір можливостей".

 

Перші 30 відзнак "Багряний хрест" виготовили за кошти ветеранів-підприємців. Так вирішили представники і члени Асоціації ветаранів-підприємців. За словами Оксани Коляди, цього року в Маріуполі вручать перші десять відзнак.