В Україні запланували створити Нацагенцію з пошуку злочинних активів

19 Серпня 2015, 11:21

Міністерство юстиції України та Генпрокуратура спільно з антикорупційними експертами розробили законопроект, згідно з яким в Україні планується створити Національну агенцію з питань розшуку та розпорядження активами. Про це повідомила на брифінгу в середу перший заступник міністра юстиції України Наталія Севастьянова.

«Даний проект закону передбачає, що наше агентство буде таким собі інституційним механизмом по виявленню, розшуку, повернення і подальшого управління активами (отриманими від корупційних та інших злочинів – ред.) на території України», – повідомила Севастьянова.

За її словами, штат агенції складатиме не більше 100 осіб. Планується, що вона буде підзвітною Верховній Раді та Кабінету міністрів і матиме статус центрального органу виконавчої влади з особливим статусом.

Також, за словами заступника голови Мін'юсту, співробітники відомства отримуватимуть доволі великі зарплати.

Керівника структури обиратиме незалежна конкурсна комісія, а призначатиме Кабмін за поданням прем'єр-міністра, терміном на п’ять років.

Севостьянова також розповіла, що даний законопроект у середу представлять на засіданні уряду, а після цього вже направлять до парламенту.