В Україні заборонили німецький фільм про доброзичливого агента ФСБ

12 Листопада 2016, 18:51

В Україні заборонили показ німецького бойовика про торгівлю людьми. Відповідне рішення ухвалило Державне агентство з питань кіно України.

Ідеться про стрічку німецького виробництва Tschiller: Off Duty (дослівно – "Відпочивальник: поза службою"). У російському прокаті він вийшов як "Шалений Нік".

Як пояснив перший заступник голови Держкіно Сергій Неретін, фільм заборонили через позитивний образ працівника російської Федеральної служби безпеки.

"Український закон трактує однозначно. Фільми, де є позитивні (образи – ред.) працівників російської ФСБ, ми забороняємо без огляду на країну-виробника", – сказав Неретін.

Дивіться також: Українські телеканали збільшили кількість показів заборонених російських фільмів – інфографіка

За сюжетом, головний герой у виконанні відомого німецького актора Тіля Швайгера відправляється до Москви рятувати викрадену торгівцями людьми доньку. Йому там допомагає майор ФСБ, який висвітлений як позитивний герой.

Неретін пояснив, що аналіз на відповідність фільму українським законам відбувається за присутності експертів зі спецкомісії Держкіно. Після перегляду стрічки  відповідне рішення ухвалюється голосуванням. 

Раніше Держкіно заборонило низку російських фільмів, показаних після 1 січня 2014 року​.

Нагадаємо, 22 квітня в Україні набули чинності зміни до закону "Про кінематографію", згідно з якими забороняється демонстрація російських фільмів, не лише відзнятих після 1 січня 2014 року, але й показаних після цієї дати. Заборонено також демонструвати фільми з антиукраїнським змістом.