В Україні заблокували кілька каналів переправлення бойовиків ІДІЛ

11 Серпня 2016, 17:16

Українські правоохоронці заблокували декілька транзитних каналів переправлення іноземних бойовиків міжнародної терористичної організації ІДІЛ через територію України. Про це повідомила Служба безпеки.

Зокрема, у Харкові оперативники виявили приватну квартиру, що використовувалася для тимчасового переховування членів ІДІЛ, які мали намір транзитом виїхати в сирійсько-іракську зону бойових дій. Тут перебували четверо іноземців, вихідців з країн Центральної Азії. Двох із них депортували з Туреччини через причетність до тероризму.

СБУ повідомляє, що при собі вони мали декілька комплектів паспортів різних держав з переклеєними фото. Інші двоє очікували в Україні виготовлення фальшивих документів для подальшого переправлення через Туреччину до Сирії.

 Кошти для життя та фальшивих документів  надходили їм із-за кордону.

Як зазначається, двох іноземців рішенням суду вже депортували з України.

Крім того, у Дніпрі затримали вихідця з однієї з колишніх республік Радянського Союзу, якого розшукував Інтерпол.

"Чоловік брав безпосередню участь у вербуванні та переправленні прихильників ІДІЛ, які прямували з країн Центральної Азії до Сирії, забезпечував їх коштами, місцями проживання та проїзними документами", – повідомили в СБУ.

Ще одного прихильника ІДІЛ, оголошеного у міжнародний розшук, правоохоронці затримали на Київщині. Уродженець з однієї з колишніх республік СРСР впродовж 2014-2015 років пройшов підготовку у таборах терористів у Сирії та брав безпосередню участь у бойових діях на боці «Ісламської держави» в сирійсько-іракській зоні.

Матеріали щодо затриманих іноземців скерували до прокуратури для обрання запобіжного заходу у вигляді екстрадиційного арешту. 

Нагадаємо, раніше Служба безпеки України виявила організатора каналу переправлення бойовиків терористичної організації «Ісламська Держава» з території Сирії до країн Західної Європи.