У листопаді 2011 року у Конотопському районі Сумської області неподалік під час обльоту газопроводу упав та загорівся вертоліт МІ-2. Внаслідок авіаційної катастрофи були травмовані два пілота. Вони самостійно покинули охоплений полум'ям вертоліт.
Чергова авіакатастрофа сталася в Україні 10 червня минулого року – в Київській області на аеродромі поблизу міста Бородянка через сильний дощ та пориві вітру здійснив аварійну посадку літак Л-410 Української школи пілотів. На борту перебувало 17 парашутистів та 3 члени екіпажу, з них 5 людей загинули, 15 постраждали. Як з’ясувалося, аварія сталося через неналежну організацію польотів та відсутність метеорологічного забезпечення.
Вже у липні сталася чергова авіакатастрофа: розбився літак Державної прикордонної служби в Закарпатській області недалеко від словацького кордону. Внаслідок авіаційної катастрофи загинуло 3 офіцерів, які перебували на борту.
На початку серпня у відкритому морі поблизу міста Євпаторія (Крим) впав легкий вертоліт. На момент аварії в гелікоптері перебував лише пілот, який після падіння самотужки дістався до берега.
У вересні у Запорізькій області впав експериментальний літак, загинуло 2 людини.
Пізніше у Харківській області розбився навчально-бойовий літак Л-39. Унаслідок аварії пілот – курсант 3 курсу, який до цього виконав 71 політ, загинув. Через інцидент були призупинені польоти авіації Збройних Сил України на літаках Л-39. Проте після розшифрування плівки об’єктивного контролю літака з’ясувалося, що ймовірною причиною авіакатастрофи був людський чинник.
У жовтні три члени екіпажу літака Чорноморського флоту РФ Бе-12, що розбився на західному узбережжі Криму в районі аеродрому Кача загинули, один у важкому стані був госпіталізований. Основна версія аварії – відмова одного з двигунів.
У Дніпропетровській області у жовтні упав і загорівся приватний спортивний легкомоторний літак ЯК-55, внаслідок чого загинув пілот.
Згодом у Криму розбився легкомоторний літак «Sokata TB-20», внаслідок чого загинули троє осіб.
Наприкінці грудня минулого року п’ять військовослужбовців внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ загинули через падіння вертольота Мі-8 в Кіровоградській області.
Військова прокуратура Південного регіону назвала основною причиною падіння гвинтокрилу різке погіршення погоди. Як повідомили згодом в МВС України, на військовому гелікоптері проводилося випробування двигунів після їх заміни.
Згодом поблизу с. Княжин Чуднівського району Житомирської області на полі впав літак АН-2, що належить авіакомпанії «Полтава – Аеро». Внаслідок події постраждав пілот.Причина аварії – при проходженні туману пілот втратив орієнтацію та допустив зіткнення літака з землею.
Одна із наймасштабніших авіакатастроф сталася у лютому цього року. Тоді при посадці розбився літак Ан-24 авіакомпанії "Південні авіалінії", що летів рейсом 8971 Одеса-Донецьк. У результаті авіакатастрофи загинуло п’ять осіб, семеро були госпіталізовані. Пізніше Державна авіаційна служба призупинила польоти літаків авіакомпанії "Південні авіалінії". Причина катастрофи – втрата швидкості літака під час заходу на посадку через помилку непідготовленого та не допущеного до польоту за цих метеоумов екіпажа.
8 червня поблизу аеродрому "Чайка" у Києві зазнав аварії літак Як-52, який здійснював навчально-тренувальний політ в районі аеродрому. У результаті катастрофи інструктор літака загинув, другий пілот був травмований. За даними ЗМІ, в аварії постраждав 60-річний перший заступник голови Державної міграційної служби Віктор Шейбут. Державна авіаційна служба повідомила, що причиною падіння стало помилкове вимкнення двигуна.
17 вересня дві людини загинули через падіння спортивного літака в Коломиї Івано-Франківської області. За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст. 281 (порушення правил повітряних польотів, що спричинило смерть) Кримінального кодексу.
18 вересня вертоліт Мі-24 сухопутних військ України під час тренувального польоту здійснив жорстку посадку, завалившись на злітну смугу на аеродромі "Бельбек" під Севастополем. Унаслідок аварійної посадки постраждали члени екіпажу