В Україні за 10 років кількість здорових дітей зменшилася на третину

11 Серпня 2012, 15:42

Дослідження вчених свідчать: за період навчання з першого по дев'ятий клас поширеність хвороб органів травлення, а також зниження гостроти зору зростає у півтора рази, ендокринної системи – в 2,6 рази. Майже у кожного випускника – захворювання опорно-рухового апарату, поширеність патології наблизилася вже до 90%.

Про проблему зменшення кількості здорових дітей ZN.UA розповіла заступник директора Інституту гігієни та медичної екології імені О.Марзєєва, член-кореспондент НАМНУ Надія Полька.

«Сьогодні в школу йде значно більший відсоток хворих дітей, ніж це було, скажімо, два десятиліття тому. Матеріали досліджень, якими я займаюся протягом 30 років, свідчать, що багато дітей починають навчання вже з хронічними захворюваннями і функціональними відхиленнями», – стверджує Полька.

«При сприятливих умовах вони адаптуються, тому що межі адаптації дитячого організму набагато ширші, ніж у дорослих. Але для цього в навчальних закладах необхідно створити оптимальні умови – маю на увазі навчальні приміщення, меблі, належний режим навчання і харчування», – резюмувала вона.

Позначки: