В Україні з’явилися “в’язні Грушевського”

21 Січня 2014, 23:46

Суддя Дарницького райсуду Наталя Кириченко залишила Дишканта під вартою на 60 діб.

Депутат від опозиції Леся Оробець, яка просила випустити активіста на поруки, вважає це рішення несправедливим.

"Справа Дишканта колись війде в підручники. Суддя Дарницького райсуду Кириченко Наталя Олексіївна прийняла рішення залишити хлопця під арештом", – написала вона у себе на Facebook.

Під судом зібралося близько 20 людей, які підтримують Дишканта, скандують "Юхиму – волю!".

Суд відмовився заслуховувати свідків захисту, натомість взяв до уваги свідків обвинувачення, якими виступили троє "беркутівців".

Свідчення двох із них, як розповідають очевидці, були пдібні, натомість третій свідок багато в чому заперечив слова перших двох.

Станом н 22:39 слухання у справах інших двох активістів, яких затримали разом із Дишкантом, Дмитра Москальця і Артура Ковальчука тривають.

У суді над Москальцем допитали усіх свідків. 

Як відомо, трьох активістів, які твердять, що не були на Грушевського, дорогою додому перестріли "тітушки" біля меморіалу Голодомору і побили.

Потім автобус із "Беркутом", який викликали тітушки, забрав активістів до райвідділку, де їх звинуватили в організації заворушень.

Начебто вони забезпечували усіх запальними сумішами, були в бронежилетах і закликали до заворушень.

Юхим Дишкант – молодий поет, Дмитро Москалець – музикант і організатор кінофестивалю, Артур Ковальчук займається економічними дослідженнями.

Як раніше повідомлялося, міліція затримала "50 найбільш активних учасників масових заворушень".

Нагадаємо, на вулиці Грушевського біля стадіону «Динамо» третю добу триває протистояння між між "Беркутом" та мітингувальниками.

Міліція  відкрила кримінальне провадження за фактом масових заворушень за ст. 294 Кримінального кодексу, санкції якої передбачають максимальне покарання – 15 років ув'язнення.