В Україні визнали неплатоспроможним ще один банк

17 Червня 2016, 16:13

17 червня правління Національного банку України прийняло рішення про віднесення Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «Євробанк» до категорії неплатоспроможних. Про це інформує прес-центр НБУ.

«18 травня 2016 року Національний банк погодив громадянину Казахстану Болату Назарбаєву пряме одноосібне набуття істотної участі у ПАТ «Євробанк» у розмірі 50% його статутного капіталу. Однак, через місяць з того моменту, за наявною у регулятора інформацією, акції банку Болату Назарбаєву у власність так і не передані», – йдеться у повідомленні. 

Натомість, згідно з текстом, куратор ПАТ КБ «Євробанк» виявив факти здійснення банком операцій з «дроблення» депозитів – переведення коштів з поточних рахунків юридичних осіб на рахунки фізичних осіб в обсязі до 200 тис. грн. Водночас через втрату ліквідності банк перестав виконувати в строк операції клієнтів.

Читайте також: У Фонді гарантування вкладів виставлять на торги активи 17 банків-банкрутів

«Згідно з пунктом 5 частини першої статті 76 Закону України «Про банки і банківську діяльність» Національний банк зобов’язаний прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних у разі виявлення фактів здійснення банком (після віднесення його до категорії проблемного) операцій, внаслідок яких зобов’язання перед фізичними особами в межах гарантованої суми відшкодування збільшуються за рахунок зменшення зобов’язань перед юридичними особами», – сказано в тексті.

Національний банк України наголошує, що 98% (8 тис. осіб) усіх вкладників ПАТ КБ «Євробанк» отримають свої вклади у повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму 200 тис. грн.

«Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом. Загальна сума відшкодування станом на 15 червня 2016 року складала приблизно 217 млн. грн. Кінцевими власниками банку на 17 червня 2016 року є Олександр Адаріч (50%) та Вадим Пушкарьов (50%)», – зазначають у НБУ.

Як повідомлялося, 14 червня Правління Національного банку України визнало неплатоспроможним ПАТ «Класикбанк».

Нагадаємо, НБУ повідомляв. що збитки діючих банків України станом за січень-квітень 2016 року склали 11,5 млрд грн.