В Україні визнали неплатоспроможним ще один банк

18 Березня 2016, 14:28

Національний банк України відніс ПАТ «Банк Петрокоммерц-Україна» до категорії неплатоспроможних. Про це йдеться в постанові НБУ від 17 березня 2016 року.

«Банк віднесено до категорії проблемних у зв’язку з непрозорою структурою власності. У березні 2015 року акціонер банку – російський банк «Петрокоммерц» – продав акції банку 11 фізичним особам, частка кожного з яких становила менше 10%. Протягом 2015 року акціонери банку (та його фактичні контролери) Іван Шехавцов та Олексій Крупій неодноразово повідомляли Національний банк про свій намір юридично оформити акції банку на себе, однак лише в грудні подали регулятору відповідні пакети документів. Проте в кінці лютого – на початку березня 2016 року вони без жодного попередження продали акції банку іншим 11 фізичним особам після чого повідомили, що вийшли зі складу акціонерів та відкликали пакети документів. Водночас у банку виникли проблеми з ліквідністю», – йдеться у повідомленні.

Згідно з текстом, після віднесення ПАТ «Банк Петрокоммерц-Україна» до категорії проблемних були встановлені факти невиконання банком операцій клієнтів у встановлений законодавством строк.

«На 16 березня обсяг невиконаних операцій перевищив 30% зобов'язань банку», – наголошують у НБУ.

У зв'язку з цим Національний банк був зобов’язаний прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних. 

Крім того, Національний банк прийняв рішення визнати Івана Шехавцова та Олексія Крупія власниками істотної участі в банку, так як незалежно від формального володіння вони здійснювали вирішальний вплив на управління та діяльність банку протягом березня 2015 року – лютого 2016 року.

Таке рішення ухвалив Комітет Національного банку з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем 17 березня 2016 року. Таким чином, на панів Шехавцова та Крупія поширюватимуться всі обов’язки та відповідальність, які за законом покладаються на власників істотної участі в банку.

Нагадаємо, українські банки заборгували НБУ більше 100 млрд грн по кредитах рефінансування.