Працівники Служби Безпеки України спільно з прокуратурою та Департаментом карного розшуку Нацполіції викрили масштабну схему незаконної легалізації автотранспорту в Україні. Про це повідомили у прес-службах СБУ та Нацполіції у понеділок, 20 лютого.
За інформацією спецслужби, злочинці діяли в дев'яти областях України: у Київській, Дніпропетровській, Львівській, Волинській, Рівненській, Запорізькій, Луганській, Одеській та Полтавській областях.
Водночас за даними Нацполіції, правоохоронцям відомо про діяльність злочинної мережі на території 11 регіонів, переважно – західних і центральних.
Повідомляється, що угруповання дотримувалося жорстких правил конспірації, більшість його учасників не знали спільників та спілкувалися дистанційно, використовуючи умовні фрази.
Як йдеться у повідомленні, затримані надавали «послуги» з легалізації ввезених за кордону та викрадених автомобілів.
Зазначається, що злочинці в приватних будинках на замовлення клієнтів виготовляли свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів, водійські посвідчення, номерні знаки та довіреності, що дозволяло власникам авто ухилятися від сплати податків.
Як стало відомо, щомісяця у такий спосіб ділки протиправно реєстрували від 100 до150 машин.
Окрім того, як повідомили у прес-службі Нацполіції, зловмисники виготовляли технічні паспорти, державні номерні знаки, змінювали номери агрегатів.
"До складу злочинної групи входило кілька десятків людей. Частина з них організовувала викрадення і зберігання транспортних засобів, інші учасники групи – доправляли викрадені авто до гаражів, де в подальшому автівкам змінювали номери агрегатів і вузлів", – заявили у поліції.
Зазначається, що кілька осіб приймали замовлення на виготовлення потрібної «продукції», ще частина учасників – підшукували через бази даних інформацію про потрібні авто. На підставі цієї інформації зловмисники, використовуючи корупційні зв’язки у регіональних сервісних центрах, виготовляли підроблені документи і номерні знаки на автомобілі-«двійники».
За інформацією спецслужби, зловмисникам допомагали працівники регіональних сервісних центрів МВС України, які організовували доступ до баз даних національної автомобільної інформаційної системи.
Окрім того, за даними Нацполіції, члени групи втручалися у роботу офіційних електронно-обчислювальних машин та отримували інформацію про зареєстровані в Україні транспортні засоби. Пізніше вкрадена інформація використовувалася для виготовлення підроблених свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів.
За даними СБУ, операцію проводили одночасно у дев’яти областях України, на місці виявили документацію, значну кількість фальсифікованих документів, зокрема посвідчення водіїв, техпаспорти на автомобілі, державні номери на транспортні засоби.
За нявною інформацією, затримали 55 автомобілів-«двійників», які чекали на незаконну легалізацію. Нині тривають обшуки в організатора та учасників угруповання. Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 289, ст. 290, ч. 1 ст. 358, ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України.
Нагадаємо, 10 лютого поліція показала на відео, як затримувала "коронованого" в Москві "злодія в законі" Гелу Кардаву, який був одним із організаторів так званих комерційних коронацій "злодіїв у законі" в пострадянських країнах.