Як повідомив доктор історичних наук Юрій Шаповал, куратор проекту, Політична енциклопедія – перша в Україні широкомасштабна спроба насамперед «кодифікувати» та проаналізувати ключові категорії політичної науки, якими нині послуговується достатньо широке й розмаїте за політичними уподобаннями, ерудицією та мірою активності коло користувачів.
До підготовки видання залучили вчених з різних країн – України, Росії, Польщі, Франції, Канади, США – всього близько 300 осіб. Вони працювали над виданням майже чотири роки.
Велику попередню роботу провела редакційна колегія, очолювана академіком Юрієм Левенцем. До складу редколегії ввійшли відомі дослідники Олександр Майборода, Володимир Горбатенко, Марія Кармазіна, Леонід Шкляр, Микола Михальченко, Володимир Головченко і, власне, Юрій Шаповал.
До підготовки енциклопедії було залучено не лише політологів, а й філософів, істориків, правників, соціологів, психологів, демографів, мистецтвознавців, журналістів, інших фахівців з різних установ та країн.
Політична енциклопедія висвітлює такі напрямки: методологія і теорія політичних досліджень; політичні мислителі, ідеї, течії; державні та адміністративні інститути, в яких формалізовані владні відносини; політично навантажені соціальні практики в різних країнах та політичні актори; національні та регіональні політичні дослідження.
Значне місце в енциклопедії відведено українській політичній думці, яка тривалий час була або під забороною, або марґіналізована в силу певних (політико-ідеологічних) обставин.
Книжка побачила світ у Парламентському видавництві.
Нагадаємо, у жовтні в Донецьку відбулася презентація книги «Партія регіонів. Минуле. Теперішнє. Майбутнє». Як заявила керівник проекту Галина Фролова, «ця книга є свого роду енциклопедією Партії регіонів, і в наступному році, коли Донецька область відзначатиме своє 80-річчя, вона допоможе нашому регіону дізнатися свою історію».