В Україні видадуть збірку поезій ув’язненого білоруського опозиціонера

20 Червня 2011, 20:46

«Ця книга може стати справжньою сенсацією. Уладзімір Нєкляєв — один з кращих сучасних білоруських поетів. Він пише просто про складне. Це дуже важливо. Цього року  білоруський ПЕН-клуб висунув його на Нобелівську премію. Плюс Нєкляєва переклали не найгірші українські поети — два лауреата Шевченківської премії, себе скромно опустимо. Разом з Тарасом Федюком зробили переклади сотні його кращих віршів. Василь Герасим'юк переклав поему «Індія». Вийде пристойна й гарно оформлена збірка», – розповів Вольвач.

2010-го поет брав участь у президентських виборах.

«Немалої популярності Нєкляєву додала участь у президентських виборах 2010-го року, після якої його заарештували. Нещодавно випустили, але він лишається засудженим до 2 років з відтермінуванням на такий же термін. Якщо порушить судові умови, одразу посадять. Дуже хочемо провести цікаву, незашорену презентацію. Тому  запросили Нєкляєва, але чи дозволять йому приїхати – невідомо. Не можу з ним зв'язатися поки. За рішенням суду йому заборонено відповідати на телефонні дзвінки, підходити до комп'ютера. Написала його дружина. Сподівається, що його відпустять. Також вона надіслала вірш про білоруську волю, який Нєкляєв написав 2011-го у СІЗО КДБ. Я вже переклав його і включив у збірку», – зазначив письменник.

Як повідомлялось, у травні учасникам акції протесту в день президентських виборів у Білорусі 19 грудня, у тому числі колишнім кандидатам у президенти, сьогодні у Мінську винесені чергові вироки. Зокрема суд засудив екс-кандидата Володимира Нєкляєва до двох років позбавлення волі з дворічної відстрочкою покарання. Ще один колишній кандидат у президенти Білорусі Віталій Римашевський отримав два роки умовно.

Крім того, суд засудив активістів виборчого штабу Некляєва Олександра Федута, Сергія Возняка і Андрія Дмітрієва до 2 років позбавлення волі умовно для кожного.

З урахуванням сьогоднішнього вироку вже засуджені 34 учасники подій 19 грудня, серед них – колишній кандидат у президенти Андрій Санніков, який отримав 5 років позбавлення волі в колонії посиленого режиму.

Зазначимо, що ще один екс-кандидат у президенти Білорусі Алесь Михалевич у березні отримав політичний притулок у Чехії.