В Україні вшановують 32-гу річницю з дня аварії на ЧАЕС

26 Квітня 2018, 11:02

У четвер, 26 квітня, в Україні відзначають 32-гу річницю трагедії на Чорнобильській атомній станції, що сталася у 1986 році. В цей день вшановують пам'ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

 

У Прип'яті, зокрема, рівно о 01:24, коли і стався вибух 32 роки тому, колишні жителі міста та працівники зони відчуження запалили 32 свічки, передає ТСН.

 

 

У зв'язку з річницею трагедії президент України Петро Порошенко заявив, що сучасна чорнобильська зона має стати місцем для прогресивних технологій, а Україні варто винести урок з подій 1986 року.

 

"Україна і весь світ ніколи не забудуть жахливу подію 26 квітня 1986 року. Чорнобиль назавжди залишиться незагоєною раною на серці країни, на серцях мільйонів людей… І сьогодні ми маємо не лише зробити все, аби ця трагедія ніколи не повторилася. Ми маємо винести урок із тих подій. Сучасна чорнобильська зона має стати місцем нових прогресивних технологій, територією змін", – написав на своїй сторінці у Twitter  Порошенко.

 

 

Глава уряду Володимир Гройсман, в свою чергу, наголосив на масштабності трагедії.

 

"Чорнобильська аварія. Страшна катастрофа, яка зруйнувала мільйони життів. Трагедія для України і всього світу. Пам'ятаємо", – зазначив Гройсман.

 

Секретар РНБО Олександр Турчинов також вшанував пам'ять всіх причетних до ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

 

"Час не стер у пам'яті мільйонів людей подвиг військовослужбовців, пожежників, будівельників, енергетиків-атомників, інженерів-конструкторів, тисяч добровольців. Герої-ліквідатори, які добровільно пішли на смерть у мирний час, стали символом мужності та жертовності в ім'я збереження нинішнього та прийдешніх поколінь", – сказав Турчинов.

 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що працівники Чорнобильської атомної електростанції серпня розпочали перший етап комплексних випробувань сховища відпрацьованого ядерного палива №2 з імітаторами використаних тепловиділяючих збірок.