В Україні впродовж двох тижнів почастішали напади на активістів Євромайданів

25 Грудня 2013, 13:40

15 грудня у  Житомирі тітушки скоїли напад на голову міської «Свободи» Віктора Брокарєва. Невідомі підстерігали його біля автомобіля, збили з ніг та почали наносити удари руками і ногами.

21 грудня близько 23-ї години в районі площі Шевченка у Києві було скоєно напад на активіста громадської організації "Дорожній контроль" Володимира Моралова. «Нападники заблокували його автомобіль, проникли в салон і перетягнули Володимира на заднє сидіння. Володимир почав відстрілюватися зі свого пістолета – одна куля потрапила в нападника, друга потрапила в лобове скло. Після цього у активіста відняли пістолет, витягли з машини, відвели на 20 метрів. Йому приставили пістолет впритул і запитали, де точно живе Андрій (Дзиндя – Ред.), де флешка, де вся апаратура і де Гончаренко (журналіст ДК – ред.). Він сказав "Не знаю" і йому вистрілили в притул", – повідомив речник  Дорожнього контролю. Представник  Дорожнього контролю припустив, що нападники шукали відео, про яке арештований активіст Андрій Дзиндзя заявив під час останнього судового засідання. Активіст у свідомості доправлений у лікарню. Його автомобіль повністю згорів.  

Також того ж дня заступник голови Харківської обласної організації партії "Батьківщина", депутат облради та активіст Євромайдану Іван Варченко заявив, що на нього та членів його родини було вчинено замах на вбивство. Зокрема перед поїздкою він побачив, що у передньому колесі його автомобіля викручені п’ять болтів. «Чітко зрозумілий розрахунок, болти на швидкості вилітають з гнізд – машина перекидається", – зазначив Варченко. Опозиціонер припускає, що за замахом стоять "два харківських персонажа" – голова облдержадміністрації  та мер Харкова: "Я абсолютно переконаний, без їхнього замовлення не обійшлося".

23 грудня на Донеччині у місті Торез активіста Олега Галазюка, який розписав центр міста гаслами проти Віктора Януковича і Партії регіонів, побив депутат міської ради Василь Бондаренко. Бондаренко – "атаман" місцевої козачої організації, разом ще з двома «казакамі», побили Галазюка нагайкою. Нападники повалили активіста на землю, пробили голову та зламали палець.

Того ж дня у Житомирі невідомі напали на активіста Євромайдану й голову обласного осередку ДемАльянсу Дмитра Ткачука у під’їзді власного будинку. Ткачук застосував газовий балончик – відтак зловмисники втекли.

24 грудня у  Харкові організатора Євромайдану Дмитра Пилипця побили та порізали  невідомі біля його будинку. Як розповів Пилипець, на нього напали двоє невідомих  біля його будинку в центрі міста. «Мене стали бити, і я вибіг на дорогу, щоб мене побачили в проїжджаючих машинах. Кривдники наздогнали мене, ударами звалили на дорогу, штрикнули ножем і зникли", – розповів активіст. За фактом злочину МВС відкрило кримінальну справу за ч. 4 ст.296 (хуліганство) і ч. 1 ст. 122 (умисне тілесне ушкодження середньої тяжкості) Кримінального кодексу України. 

Уночі 25 грудня невідомі жорстоко побили журналістку, активістку Євромайдану Тетяну Чорновол. Зараз вона перебуває у реанімації: лікарі зафіксували у неї струс мозку та числені гематоми. Як стверджує сама постраждала, троє невідомих підрізали її на джипі, витягли з машини і побили. Також нападники розбили скло в її машині. Слідчим відділом Бориспільського міськвідділу міліції відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.296 (хуліганство) Кримінального кодексу України.

Сама журналістка пов'язує напад з активною громадською діяльністю. Тим часом у МВС міліція розглядає декілька версій нападу на Тетяну Чорновол, одна з них – провокація. В МВС наголошують, що напад на Чорновол «розслідуватимуть найбільш досвідчені працівники Центрального апарату МВС – кримінальне провадження передали до Головного слідчого управління МВС України».

Через побиття Чорновол активісти сьогодні з 8:00 розпочати пікетування Міністерства внутрішніх справ України.

Цього разу Віктор Янукович жорстко засудив прояв насилля проти Чорновол. Також президент звернувся з вимогою до міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка і генерального прокурора Віктора Пшонки терміново вжити всіх необхідних заходів для розслідування побиття журналістки.

Окрім того, за цей час заявили про напади на активістів Антимайдану. Так 16 грудня міліція відкрила кримінальне провадження за ст.125 Кримінального кодексу (умисне легке тілесне ушкодження) і почала розслідувати побиття невідомими телеведучого і актора Юрія Кота, який також вів мітинг на підтримку влади 14 грудня на Європейській площі. Раніше Кот на свій сторінці в Facebook неодноразово висловлював свій антипатію до Євромайдану і всіляко підтримував діючу владу.

Тітушки не тільки скооють напади на активістів, але й підпалюють їхні автівки.

Так у Херсоні невідомі підпалили автомобіль голови херсонської обласної організації ВО "Свобода" Олега Гаврилка. Також спалили мікроавтобус забезпечення Євромайдану, що належав члену Київського міського осердку "Свободи" Віктору Поштарю. 

13 грудня активісти харківського Євромайдану заявили про підпал орендованого мікроавтобуса, що перевозив звукопідсилюючу апаратуру. Міліція відкрила кримінальне провадження за цим фактом за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 296 ККУ – хуліганство.

Вночі 16 грудня під вікнами УМВС Закарпатської області спалили автомобіль депутата міськради, активного учасника місцевого Євромайдану, Ярослава Шафара.

«Ще о пів на першу я поставив машину, а вже о 3 ночі її спалили. Видно, що це навмисно, бо є запал. Що цікаво, на вулиці Ракоці цілу ніч стоять 2 машини ДАІ. Стояли і до того, і після того. Та ще й вулиця проглядається черговою частиною міліції, адже я живу поряд з обласним управлінням МВС. Тому ранком на місці події були всі начальники, але їх, здається, найбільше турбує, щоб я забрав машину. Тому я офіційно заявляю: якщо вони не знайдуть ту людину, яка зробила підпал, нехай звільняються з роботи, бо вони не знають працювати», – зауважив депутат міської ради.

Уночі 15 грудня в Житомирі одному із активістів Євромайдану, представнику «Демократичного альянсу», який планував везти до Києва житомирян і взуття для київського Майдану, порізали колеса автомобіля.

20 грудня у Сімферополі розгромили автомобіль співкоординатора місцевих протестних акцій Сергія Ковальського. Ймовірно, напад на автомобіль здійснено з застосуванням вогнепальної зброї.
 
21 грудня у місті Арциз Одеської області було спалено автомобіль активіста Євгена Буркута, яким він протягом місяця возив до Києва бажаючих взяти участь у акціях протесту.

Тим часом у ніч на 24 грудня у Харкові – навпроти пам’ятника Тарасу Шевченку – спалили автомобіль місцевого активіста «Євромайдану».