В Україні вперше відзначають День піхоти

6 Травня 2019, 09:40

В Україні у понеділок, 6 травня, вперше відзначається День піхоти.

 

Свято встановлено указом президента України від 19 квітня 2019 року з метою вшанування мужності та героїзму воїнів механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових військових частин і підрозділів Сухопутних військ Збройних сил України, виявлених у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також започаткування сучасних військових традицій.

Зазначимо, механізовані, мотопіхотні, гірсько-штурмові військові частини складають основу Сухопутних військ і виконують завдання щодо утримання зайнятих районів, рубежів і позицій, відбиття ударів і прориву оборони противника, захоплення важливих районів, рубежів і об'єктів. Водночас механізовані з'єднання поряд з танковими використовуються для оточення і розгрому противника, переслідування та виконання інших завдань.

 

Наразі українські піхотинці як найчисленніший рід та основа бойового потенціалу Сухопутних військ ЗСУ несуть найбільше навантаження та відіграють вирішальну роль під час виконання завдань операції Об'єднаних сил.

 

З професійним святом українських піхотинців привітав президент Петро Порошенко.

 

"Сьогодні ми вперше на державному рівні вітаємо справжніх «трударів» війни – українських піхотинців. Саме вони, загартовані в боях із російським агресором, щоденно демонструють стійкість, непереможний характер, відвагу та мужність, доводячи, що немає такої сили, яка може здолати їх волю до перемоги. Саме на піхоту війна покладає найбільші навантаження, а на долю воїнів-піхотинців лягає найважчий тягар бойових дій та військового побуту", – зазначив президент.

 

 

 

Також українських військових привітав командувач ООС генерал-лейтенант Сергій Наєв, висловивши їм пошану та повагу.

 

"Саме на Ваші плечі ліг основний тягар боротьби за свободу, незалежність та територіальну цілісність України. Численні приклади мужності та героїзму, проявлені Вами в боях на сході країни, вже стали взірцем вірності та служіння Батьківщині. Дякую Вам за сумлінну ратну службу. Переконаний, що ви й надалі будете успішно виконувати бойові завдання із захисту українського народу, а цей день стане для нас святом справжніх патріотів та військових професіоналів", – сказав Наєв.

 

 

 

До привітань долучився начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко, наголосивши, що цей день має історичне підгрунтя.

 

"6 травня 1648 року – військо Богдана Хмельницького здобуло свою першу перемогу під Жовтими Водами. 6 травня 1920 року вступом в м.Київ переможно завершився Перший Зимовий похід Дієвої армії УНР, який тривав 6 місяців по “червоним” і “білим” тилам противника. 6 травня – день Святого Юрія Змієборця покровителя українського воїнства. Служба в піхоті завжди вимагала найбільшої самопожертви і воїни-піхотинці нині здобувають нетлінну славу, захищаючи Україну!", – написав Муженко.

 

 

 

Як повідомлялося, на Донбасі упродовж минулої доби, 05 травня, незаконні збройні формування Російської Федерації 11 разів порушили режим припинення вогню, з них двічі – із застосуванням заборонених Мінськими угодами 120 мм мінометів.