У суботу, 21 листопада, українці відзначають День Гідності та Свободи та сьому річницю початку Євромайдану.
Свято відзначається згідно з Указом Президента № 872 від 13 листопада 2014 року "з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…".
Воно встановлене на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року) і є своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначалося на честь Помаранчевої революції з 2005-го по 2011 роки 22 листопада.
Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протести української громадськості у відповідь на рішення Кабінету Міністрів України про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
У 2020 році свято пройде в умовах карантинних обмежень через коронавірус. Тому під час масових акцій обов'язковою умовою для учасників є наявність масок/ респіраторів і дотримання соціальної дистанції.
О 10:00 21 листопада біля меморіалу на алеї Героїв Небесної сотні відбулося покладання квітів та молебень біля храму архістратига Михаїла. Акцію організували громадська організація "Родини небесної сотні", Ініціативна група постраждалих на Майдані, Національний музей Революції Гідності.
Нагадаємо, у День Гідності та Свободи в Києві мають намір провести акції "Добровольчий рух ОУН" і "КУПР", а також "Родина Небесної сотні".