В Україні відзначають День державного прапора

23 Серпня 2018, 08:34

В Україні в четвер, 23 серпня, відзначається День державного прапора. Свято встановлене і 2004 році згідно з указом президента. У 2009 році в указ були внесені зміни: засновано щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.

 

Утвердження синьо-жовтого прапора як державного відбулося із проголошенням Української народної республіки (УНР). У новітні часи національний синьо-жовтий прапор уперше офіційно замайорів на ратуші міста Стрий 14 березня 1990 року. У Києві прапор підняли над мерією 24 липня 1990 року. Остаточно прапори України був затверджений статтею 20 Конституції України 1996 року.

 

Водночас президент України Петро Порошенко привітав українців зі святом.

 

"Державний Прапор України – священний оберіг, символ єдності та непереможності нашого народу", – наголосив він.

 

 

Своєю чергою, прем'єр-міністр Володимир Гройсман також привітав громадян України з Днем державного прапора.

 

"Синьо-жовтий прапор – символ слави і сили. Символ нашої єдності. Нехай український стяг повсякчас піднімається в усіх куточках рідної країни – на знак торжества і перемог. Щиро вітаю співвітчизників з Днем державного прапора України", – зазначив він.

 

 

Так, 23 серпня відбудеться церемонія урочистого підняття Державного прапора України біля будівлі Київської міської ради та в районах Києва, а також встановлення національного рекорду "Найдовший Державний Прапор України" (від Харківської площі до перетину проспекту Бажана та вул. Лариси Руденко).

 

Читайте також: У КМДА оприлюднили план заходів до Дня незалежності та Дня державного прапора

 

Як повідомлялося, 24 серпня 2018 року у військовому параді з нагоди 27-Ї річниці Незалежності України та 100-річчя відродження української державності візьме участь 4500 військовослужбовців, а також – 250 одиниць техніки.