Посол України в Німеччині Андрій Мельник прокоментував прохання Міністерства закордонних справ ФРН закрити український сайт "Миротворець", наголосивши, що "Миротворець" є приватним сайтом, тому українська влада не несе відповідальності за його зміст. Про це він заявив в статті для видання Welt.
Зазначимо, що раніше до бази "Миротворця" був внесений екс-канцлер ФРН Ґерхард Шредер.
Так, Мельник наголосив, що поява імені Шредера в переліку "антиукраїнських" діячів на скандальному сайті "Миротворець" стала результатом його тісних зв'язків з Росією. Зокрема, він зазначив, що Шредер є головою ради директорів найбільшої російської енергетичної компанії "Роснефть" і особистим другом президента РФ Владіміра Путіна.
Водночас український посол нагадав про нещодавні слова екс-канцлера про те, що анексія Криму має бути визнана.
"Ось чому Шредер був включений до списку "ворогів України", доступний в Інтернеті", – заявив він.
Крім того, Мельник додав, що Київ "з увагою прийняв до відома" прохання Міністерства закордонних справ ФРН прибрати інформацію з сайту. Однак, за його словами, юридичні можливості української влади в цьому випадку дуже обмежені.
"Втім, Україна готова до серйозного продовження дискусії щодо проблеми "Миротворця" з німецькими партнерами. Особисто я вважаю, що сумнозвісний список є недопустимим та недоречним", – підкреслив Мельник.
Він також повідомив, що існування такого сайту не виправдовує поширення "страхітливих сценаріїв" у німецьких ЗМІ, згідно з якими Україна нібито бажає смерті Шредеру.
"Висловлюючись недипломатично, це є цілковитою дурницею. Це просто годування пропагандистських наративів Кремля", – переконаний Мельник.
На його думку, ця ситуація відволікає увагу від справжньої проблеми – лобістських послуг, які колишній німецький канцлер надає російському підприємству та Путіну в Європі.
Нагадаємо, 19 листопада представник Міністерства закордонних справ Німеччини Крістоф Бургер заявив, що ФРН вимагає від української сторони закриття сайту "Миротворець". Дипломат зазначив, що позиція Німеччини вже доведена Києву. Раніше до списку "Миротворця" за спробу легалізації захоплення російськими окупантами українського Криму та виправдання збройної агресії РФ проти України був внесений екс-канцлер ФРН Герхард Шредер.