«Вiд посухи й температурного стресу страждають близько 50% посiвiв», – наголосила Адаменко.
За її словами, посухою охопленi переважно пiвденно-схiднi та центральнi регiони.
Адаменко зазначила, що ефективнi дощi в низцi областей вiдсутнi ще з кiнця квiтня.
«Катастрофи немає, але умови для формування майбутнього врожаю в цих областях несприятливi», – вважає начальник агрометеорологiчного вiддiлу.
Адаменко повiдомила, що через високi температури не лише повiтря, а й ґрунту (на пiвднi вiн прогрiвся до 70 градусiв) вiдбувається «пригнiчення» рослин.
На її переконання на раннi зерновi така погода особливого впливу вже справити не може, оскiльки врожай сформовано, а найбiльше вiд посухи та спеки потерпають пiзнi культури. Зокрема, за словами Адаменко, високi температури та вiдсутнiсть дощiв негативно позначається на кукурудзi.
Агрометеоролог не виключила, що в такiй ситуацiї врожайнiсть цiєї культури буде нижчою, нiж очiкувалося ранiше.
Україна поточного року через погоднi умови розпочала збирання зернових ранiше за традицiйнi термiни.
Минулорічна осiння посуха, сильнi зимовi морози й аномально тепла весна призвели до зменшення врожайностi зернових. Зокрема Україна втратила більше 3 млн га посівів озимих зернових.
Як повідомлялось, Мiнагропрод прогнозує 45-47 мільйонів тонн урожаю зерна проти рекордних 56,7 мільйонів тонн у 2011 роцi.
Нагадаємо, на початку травня свій прогноз урожаю зернових в Україні оприлюднилоМіністерстві сільського господарства США. За даними міністерства, він становитимеблизько 45 млн 730 тис. тонн.