В Україні тривають роботи над автоматичними вагами для захисту доріг

26 Листопада 2020, 13:27

В Україні продовжують створювати автоматичні комплексів WiM («Зважування у русі») для захисту доріг від руйнування  Про це 26 листопада повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

 

 

Що таке WiM та для чого

 

В Укратодорі пояснюють, що ваги на дорозі – це цілодобовий контроль руху, автоматична фіксація порушень і мінімальний вплив людського фактору. WiM дозволяє отримувати комплексну інформацію про інтенсивність руху для планування ремонтно-будівельних робіт і розрахунку потенційних витрат.

 

Вантажні автомобілі становлять 10% усіх транспортних засобів на дорогах України і, водночас, завдають понад 90% шкоди для покриття доріг, створюючи колійності, вибоїни і тріщини. Наприклад, перевантаження вантажного автомобіля лише на 25% збільшує негативний вплив на дорогу в три рази і дорівнює впливу руху 70500 автомобілів.

 

Як це працює

 

В Украавтодорі пояснюють, що основа роботи WiM – це майданчик для динамічного зважування. Саме через нього збирається уся основна інформація, яка потім передається в програмний центр обробки інформації. За структурою, майданчик є своєрідним апаратним комплексом, який складається з датчиків, вбудованих у дорожнє покриття, камери для автоматичного розпізнавання номерних знаків, камер загального огляду та лазерних сканерів.

 

Міністр інфраструктури звітує:

 

  • 6 WiM на під’їздах до столиці сертифіковано;
  • 1 WiM введено в експлуатацію на М-22 у Полтавській області;
  • на 11 майданчиках WiM Укравтодор проводить будівельні роботи;
  • 8 WiM облаштував Укрінфрапроект, триває їх калібрування;
  • ще по 1-му WiM на М-06 у Львівській області калібрування завершено;
  • 12 WiM Укрінфрапроекту монтуються.

 

"У підсумку до кінця року отримаємо близько 50 WiM, щоб ваші податки йшли на нові дороги, а не на ремонт старих", – зазначив Криклій.

 

Нагадаємо, що 27 жовтня Кабінет міністрів України передав 61,55 млн грн, передбачених у 2020 році МОЗ за програмою по удосконаленню молекулярно-генетичної діагностики онкологічних захворювань, Укравтодору для покращення стану доріг загального значення у Львівській області.